Çöküş


O formayı giymek için yıllarca emek harcayan , yağmurda çamurda antrenman yapan hatta sağlığından olan insanlar izliyor sizi tribünde. Onların yerine bu formayı giyip,onlara bu ızdırabı yaşatmaya hakkınız yok.Osmanlıspor karşısında ligdeki 4 maçlık mağlubiyet serisini son vermek için çıktık. % 72'lik topla oynama yüzdesi olan takımımız net bir skorla sahadan ayrıldı ! 4-0 mağlup olarak ligdeki mağlubiyet serisini 5 maça çıkarmayı başardık ! Yani futbolda mağlubiyet var fakat bu akşam oynanan oyunun adını koyabilecek bir kelime dahi bulamıyorum. 4-5-6  hatta 7 dahi yediğimiz maçlar hatırlıyorum fakat hayatım boyunca bu kadar kötü bir Bursaspor izlediğimi hatırlamıyorum. Tam anlamıyla bir çöküş yaşıyoruz,işin en acı tarafı an itibari ile kimsenin gidişatın düzeleceği yönünde bir inancı kalmadığını düşünüyorum. 


Maç ile ilgili değerlendirilecek bir şey yok maalesef. Bu kadar ruhsuz bir oyuna söylenecek en uygun şey " yazıklar olsun " olur. Ersel Hoca'nın kadro seçimini de değerlendiremiyorum. Çünkü devre arasında en az 9 oyuncu değişikliği hakkımız olması lazımdı ki bir şeyler değişebilsin. İlk yarıdaki oyundan sonra aklıma gelen tek şey ; başkan ben olsaydım eğer en azından ilk devrenin sonuna kadar bütün antrenmanları günde 3 adete çıkarır hepsini de Vakıfköy'de yaptırırdım. Oluru varsa maçlara Bursaspor armasının yer almadığı formalarla çıkardım ve saha zeminini bahane ederek maçların Nilüfer Stadı'nda oynanabilmesi için federasyona başvururdum. Çünkü bu futbolcu grubu (2-3 isim istisna ) bırakın yeni yapılan statta oynamayı , mevcut şartlarda bile antrenman, maç yapmayı hak etmiyorlar. Onlara sunulan hiç bir imkan bize ettikleri hakaretin karşılığı olamaz. Passolig safsatasından ötürü 1,5 senedir kupa maçları hariç hiç bir resmi maçı stadyumda izlemeyip her hafta düzenli olarak en az bir adet alt yaş kategorisi yahut amatör futbol müsabakası izlemeye gayret eden bir futbolsever olarak yağmurda,çamurda,imkansızlıklar içinde hayallerinin peşinden koşan gençler varken böylesine vurdumduymaz bir topluluğun şu an şehrimizi ve Bursa futbolu temsil ediyor olmasından ötürü utanç duydum. O gençlerin hırsları ile şu an Bursaspor'da yer alan ve profesyonel oldukları tek şey haketmediği kadar para kazanmayı becermek olan ruhsuzları yan yana koyunca inanın gözlerim doluyor. Herkes nerede olduğunun farkına varsın ! O üzerinizdeki forma bu şehrin yüz binlerce bireyinin hayallerini süsleyip , sizin kadar şanslı olamadıkları için giyemedikleri forma beyler ! O formayı giymek için yıllarca emek harcayan , yağmurda çamurda antrenman yapan hatta sağlığından olan insanlar izliyor sizi tribünde. Onların yerine bu formayı giyip,onlara bu ızdırabı yaşatmaya hakkınız yok.


Başkana gelince ; bu zamana kadar camianın eleştirdiği bir çok konuda olumlu bakmaya çalıştım. Hep biraz daha zaman tanımaktan yana oldum. Geldiğimiz nokta artık daha fazla zaman kaybının mümkün olmadığı noktadır. Bir insan hem Bursasporluyum deyip hem Bursaspor'a zarar veremez. Bursaspor'a başkan adayı olan kişinin amacı Bursaspor'a hizmet etmek,Bursaspor'u bulunduğu konumdan daha iyi yerlere taşımaktır. Bugün Bursaspor rezil konumdaysa ve bu tablonun başmimarı siz iseniz ve hala Bursasporlu olduğunuzu , Bursaspor'a hizmet etme amacında olduğunuzu iddia ediyorsanız size yakışan şey istifa etmektir. Aksi takdir ne amaçla orada olduğunuzu belirtmek durumundasınız. Çaldığınız vakit! yetmedi mi ? Yoksa sizi oraya getiren merciden icazet almadan bırakamıyorsunuz ? Bunları açıklayın da bizde bilelim. Yazık günah değil mi ? Koca koca adamlarsınız, bu kadar hakareti nasıl sineye çekiyorsunuz anlamak mümkün değil. Hiç mi onur denen kavram yok ? Şahsen bu derece istenmediğiniz bir ortamda kalmayı bu derece ısrarla sürdürmek ciddi manada soru işaretleri doğurmakta. Kendinize de,ailenize de , Bursaspor'u sevenlere de daha fazla eziyet etmeyin lütfen.


Son seslenişi Bursaspor'a gönülden bağlı arkadaşlarıma,abilerime,kardeşlerime yapmak istiyorum. Her ne olursa olsun Bursaspor'u haketmeseler dahi temsil eden kimselere küfür etmeyin,ettirmeyin. Oradaki kişiler yine söylüyorum haketmeseler dahi Bursaspor'un temsilcileri. Futbolcusuda , hocasıda , başkanıda. Bizlerde Bursaspor'un temsilcileri taraftarlar olarak kendimize yakışan şekilde protestomuzu yapalım ama lütfen kimseye küfür etmeyelim. Her ne kadar hak ettiklerini düşünseniz de kendi oyuncumuza,hocamıza,başkanımıza ettiğimiz küfürler buralarda görev almak isteyen diğer adayların gözünü korkutmakta. Sırf bu küfürler yüzünden aslında Bursaspor'da oynamayı arzulayıp " gelipte küfür mü yiyelim,orada baskı çok" diyen futbolcular olduğunu duydum. Ha keza Bursaspor'a maddi manevi çok büyük hizmet edebilecek işadamları sır bu yüzden yönetimlerde yer almak istemediklerine yakınen şahit oldum. Eminim bu sebepten ötürü soğuk duran hocalar da vardır. Çok sevdiğim bir abimden aldığım bilgiye göre geçen hafta sosyal medya üzerinden edilen ağır küfürler dolayısıyla Ersel Uzgur'un ne kadar kırıldığını duyunca üzüldüm. Ne kadar yetersiz bulursanız bulun kendisi küfredilmeyi hak etmiyor. Keza hiç bir şahsın başarısızlığı ve hatta daha ağır eksiklikleri ailesinin küfür yemesine neden olmamalı. Bu konuda hepimizi dikkatli olmaya davet ediyorum. Daha güzel günleri birlikte yaşamak ümidiyle hepinizi sevgiyle ve muhabbetle kucaklıyorum. Lütfen biraz daha sağduyulu olalım.

Yorum Ekle