CHP’nin ‘şeriat’ iddiasına, Aktaş’tan kısa ve net yanıt!


Bursa’nın CHP’li bir milletvekili, kentinin belediyesi için ‘Şeriata destek’ iddiası ortaya attı, kendisine yanıtı sosyal medyayla oldu,Bursa’nın CHP’li bir milletvekili, kentinin belediyesi için ‘Şeriata destek’ iddiası ortaya attı.

Kendisine yanıtı...

Sosyal medyadan, verildi.

Dün, akşam saatleri…

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan milletvekili Erkan Aydın, geçen ay yapılan Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (ASSAM) kongresini gündeme taşıdı.

Geçtiğimiz günlere dönersek…

‘İslam Birliği’ adını taşıyan kongre, şeriatın iliştirilmesi öngörülen yeni anayasa adımı olduğu iddiasıyla konuşuluyor.

Erkan da, iddiayı TBMM’ye götürdü.

Bursa’yı da içine iten bir iddiayla “’Başkenti İstanbul, resmi dili Arapçadır’ denen İslam Birliği Kongresi'ne destek verenler arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi de yer alıyor.” diyor.

Sözlerinin devamıyla “Büyükşehir parasını şeriat devleti ilan eden kongrelere harcıyor. Bursalılara buradan sesleniyorum, paranızın nereye gittiğini iyi görün.” ifadesini kullanıyor.

Açıklamanın öğrenilmesiyle…

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden, görülen lüzumla sosyal medya aracılığıyla açıklama yapıldı.

Ana muhalefet milletvekilinin açıklamasına karşılık, net ifadeyle yalanlayan bir metne yer veriliyor.

Tek cümleden ibaretle “Tamamen, gerçek dışıdır. Vatandaşlarımızın, bu asılsız bilgilere itibar etmemeleri, kamuoyuna saygıyla duyurulur.” deniliyor.

Aydın’ın muhalefetine karşılık…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, polemiğe neden olmayacak ve iddiaya son verecek şekilde, kısa ve net yanıt getiriyor.

ASSAM’ın başkanlığını yürüten…

Adnan Tanrıverdi, kongredeki “Mehdi gelecek, ortamı buna göre hazırlamalıyız.” sözüyle dikkatleri çekmişti.
Kamuoyunda, tartışma gelişirken…

Tanrıverdi, ‘Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’ ve ‘Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurulu Üyeliği’ görevlerinden istifa etmişti.

Meseleyi...

Bu sabah vaktiyle kaleme alırken…

Twitter’da…

Milletvekiline ait açıklama, 23 paylaşım ve 53 beğeni aldı.

Anakent belediyesinin yalanlayıcı paylaşımı, yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın sayfasında, 206 paylaşım ve 342 beğeni topladı.

Yorum Ekle