CHP’nin rakibi CHP!


Bursa’da, dün CHP’nin genel merkez katılımlı toplantısı vardı ve rakibinin de, aslında kendisi olduğunu, bir kez daha not ettik.Basına açık bölümle…

Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, 3 ay önceki sandıktan da çıkamamalarına rağmen, halk adına gerekçesiyle AK Parti’yi eleştirdi.

CHP’nin, siyasi irade konumuna gelmesi için seçmene güven verecek ve beklentilere karşılık verecek politika üretmeleri gerektiğini söylüyor.

Çok doğru söylüyor, ancak…

Sayısını hatırlayamadığımız, kaybettikleri yerel ve genel seçimler ile referadumların ardından, çoktan yanıt bulmuş olmaları gerekiyordu.

En önemlisi…

Kendi içerisine, istikrar gerekiyor.

Önce….

İçerisinde, güvene ihtiyaç var.

Cumhurbaşkanı adayı çıkardıkları Muharrem İnce’nin, kenti Yalova’da yaşadıkları ve büyük kurultay için destekleyen delegelerin yediği çizikler, malum…

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş da, görevi ve temsiliyle koltuğunu dolduran bir konuşma yaptı.

Zor dönemde, görevi başında.

Bu görevi yürütürken…

CHP’nin kurumsal klasik ve kronik sorunları içerisinde, hiç değilse Bursa’da sıkışıp kalmaması gerekiyor.

Örnek verelim…

Yerel seçim sürecini dikkate alarak, ulusal tercübeye sahip bir anket kuruluşuyla çalışacaklarını ve Bursa’nın ilk 10 sorununu saptayacaklarını açıkladı.

Masrafa gerek yok.

Güçlü yerel medya ve sosyal medya takip edilirse, sorun ve çözüm düşünceleri ve beklentiler, her gün ve her saniye el altında bulunuyor.

Son yerel seçimde Bursa için CHP, Bursa’nın dışından bir tanıtım danışmanıyla yüksek bütçeye anlaşmışlardı, yine kaybettiler.

Danışman kişi, sosyal medya hesabıyla “Ekonomi krizinden Bursa’nın AVM’lerinin otoparkları, 2001 krizindeki gibi boş” diyordu, ama öyle değildi.

Karagöz ile Hacivat’ı bile, afişlerde Bursa’nın durumundan ağlayan duruma düşürdüler, ancak üzülen, yine CHP’nin kendisi oldu.

Yorum Ekle