CHP’liyi duygulandıran DSP’li ‘Başkan’ adayı!


Yerel seçim dönemi, Bursa'da farklı ve ilginç gelişmelerle açıklamalarla anlarla geçiyor.Bursa’nın Yıldırım ilçesinde, sol seçmenin önüne iddialı çıkış yapan ve herkesten oy isteyen DSP’nin ‘Başkan’ adayı, gidişatından memnun gözüküyor.

Bursa’nın 2. en büyük ilçesine yönetmeye aday Bahattin Kuşoğlu, muhtarlarla da bir araya gelirken, son durumu değerlendirdi.

CHP’ye kıyasla…

İlçedeki muhtarların üçte ikisine hitap ettiğine dikkati çekerken, kitlesel buluşmalarıyla da önemsediği ilkesel davranışını, öncelikle vurgulamak istiyordu.

Kuşoğlu, “Rakip siyaseti karalamadan, ilçemizin tespitini ortaya koyuyorum. Yönetime gelirsem de, neler yapacağımı ve hedeflerimi dile getiriyorum.” diyor.

Yapılan doğru, asıl doğru ise…

Herhangi bir siyasi partiye karşı, görmezden gelen siyaset yapmadığını anlatırken, “Halk, siyasetten kavga değil, hizmet bekliyor.” öngörüsünde bulunuyor.

Kendisine…

Yerel seçimin rekabetinde, DSP’nin de yer alması nedeniyle CHP’yle bağlantılı düşünceler üretildiğine değiniyor.

Karşılaştığı davranışla cevap veriyor:

“CHP’nin rozetini taşıyan ve ‘CHP’nin oylarını bölmek mi istiyorsunuz?’ diye soran kentli, hedeflediğimiz belediyeciliği ve Yıldırım’ı dinlediğinde, ‘Haklıymışsınız?’ diyordu ve beni duygulandırıyordu.”

Programlı her buluşmada…

Yerel yönetimdeki bürokratlığı ve çalışmalarıyla sözlerine başladığına değinirken, gidişat için de, “İnanıyorum ki, belediyeye başkan seçilemesem bile, meclisinde mutlaka DSP olacak.” öngörüsünde bulunuyordu.