Çelik’in Artvin’deki sözleri, Bursa’da yankılandı


Bursa’nın deneyimli, popüler siyasetçisi Faruk Çelik’in, dün Artvin’deki açıklaması, Bursa’da yankılandı.Bursa’yı yönetmeye ismi geçtiği için memleketinde de destek ve beklenti vardı ve sorulunca da, "Yerel seçimlerde herhangi bir görev verirse, bu partinin bir ferdi olarak bu görevlerden kaçmayız" diyordu.

Gönlünden geçeni, anlatmaya çalıştı.
Bursa’da halkın, yatırımları yeterli görmediğinden söz ederek, “Tecrübeli ve deneyim sahibi arkadaşları ve bizleri bu makama yakıştırmalarını ve bu makamda değerlendirmelerini saygıyla karşılamak gerekiyor.” ifadesini kullandı.

AK Parti’nin, 14 yıldır da Bursa’yı yönetmesine rağmen, bu sözleriyle muhalif bir siyasi partiliyi andırdığından, hayret edenler de oluyordu.
Çifti iktidar avantajını kullanma ve top yekun icraat gerçekleştirme açısından, ‘sağlayıcı olma’ rolünü anlatmak istiyordu.

Kendisinden beklenti için “Devlette bu kadar deneyimi olan ‘Faruk ağabeyimizden Bursalılar olarak daha iyi bir hizmet alabiliriz’ diye yorum yapmaları bizler için saygıya değerdir.” diyordu.

Sözlerinin devamıyla…

“Vatandaşın böyle düşünmesi sizin belediye başkanı olacağınız anlamına gelmez. Tamamen sayın genel başkanımızın ve parti merkezimizin yapacağı değerlendirmelere bağlıdır. Onları beklemek gerekiyor.”

AK Parti’nin her görevine hazır olduğunu belirterek, “Olması gereken; bulunduğunuz yerde vatandaşa hizmet anlayışı içerisinde olmaktır. Makamlar tamamen takdir ve nasip işidir." yorumunda bulunuyor.

Adaylığına, ihtimal vermeyenler de var.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın adaylığını da, yürüttüğü ‘mali yapılanma’ gerekçesiyle olağan görenler bulunuyor.

Mali sıkıntı ve önlemlere rağmen, 19 Mart’ın ötesini hedef alan yol haritası ve eylem planıyla dikkati çekiyor.

Bursa için yıllar öncesiyle ismi geçen Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Bursa’nın Erzurumlu milletvekili Efkan Âlâ’nın hemşerisi eski bakan Dr. Recep Akdağ ile Bursa’nın il eski başkanı Sedat Yalçın’ın da isimleri de konuşuluyor.

Süreç, soğuk esiyor!
Yerel seçim erkene alınırsa da, şaşırmayacağız.

Yorum Ekle