Çekilin yoldan


Ara transferde kadrosunu güçlendiren Bursaspor Akhisar deplasmanındaydı.Pek yapmam; ama önce hakemle başlayacağım.

Kötü hakemi anlamaya çalışırım, baktığı yeri görmeyeni anlamaya çalışırım belki; ama art niyetli hakemi anlayamam.

Tıpkı bu maçın hakemi gibi. Bursaspor’a karşı kesinlikle art niyetliydi.

Kararlarından ve vücut dilinden bu çok net anlaşılıyordu.

Bu hakemler konusunda resmi siteden yazılı açıklama yapmak yerine daha etkili bir şekilde ses duyurmak gerekiyor.

Oyuna dönelim…

İbrahim Üzülmez’in eldeki oyuncular düşünüldüğünde en mantıklı 11’le çıkmıştı sahaya. Yeni transferler Serdar ve Tayfur da görev almıştı.

Sadece Özer’i n 10 numara dışında verimli olmayacağını düşündüğümden o konuda biraz endişe duydum. Tecrübeli oyuncu zaman  zaman içeri kat ederek faydalı olmaya çalıştı; ancak ev sahibi ekip göbekten Bursaspor’un yaklaşmasını başarıyla engelledi. Emirhan’ın da gününde olmaması buna etkendi diyebiliriz.

Açıkçası kadroyu ilk gördüğümdeki beklentimle sahadaki oyun çok fazla birbirini tutmuyordu.

Tabi bunu düşünürken rakibin çok dirençli bir takım olduğunu unutmamak lazım. Hem alan daralttılar hem de iyi pres yaptılar.

Özellikle bu tip rakipler karşısından anahtar olabilecek  kaliteli bir 10 numara takviyesi için Üzülmez’in ısrarının ne kadar haklı olduğunu gösteren bir oyun vardı Bursaspor adına sahada.

Timsah gol yollarını oyun merkezinden değil de daha çok Serdar Özkan’ın bulunduğu kanattan zorladı. Nitekim de tecrübeli oyuncunun güzel ortasına Seleznov yine usta işi bir golcü dokunuşuyla ağlara gönderdi.

Golün ardından Timsah oyunu tutup rakibi durdurarak hızlı çıkışlarla skoru artırmaya çalıştı bir süre; ancak özellikle ikinci yarıda ev sahibi Akhisarspor bu direnci kırdı ve oyunun kontrolünü alıp Timsah’ın savunmasını çok zorladı.

Bu anlarda özellikle Sedat yine o savaşçı kimliği ile sezon başı formunu yakalamış oyunu Bursaspor’un en büyük şanslarından biriydi.

Ama bu soruna çare bulmak gerekiyor. Bu kadar kapanmak başka maçlarda başımızı derde sokabilir.

Her şeye rağmen Timsah kazanmaya devam ediyor. Hele ki sıralamada kendisine yakın rakiplere karşı deplasmanda alınan üç puan çok ama çok önemli.

Bursaspor aldığı her galibiyetle Süper Lig’e dönüş yolunda vites artırıyor.

Bu hafta Türkiye gündeminde Sivaslı dayının “Sabaha kadar” esprisi vardı.

Bursaspor’da aldığı sonuçlarla “Bu ligde Mayıs’a kadar “ demeye başladı.

Bu haftaki rakip komşu Eskişehirspor.

Stadta güzel bir atmosfer olacağını düşünüyorum.

Olmalı da zaten. Hazır şehir hareketlenmiş ve kulübe omuz verirken, futbolcular da buna aldıkları sonuçlarla cevap verirken,

Her anlamda desteği artırıp coşkuyu yakalamak gerekiyor.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı hasan 25 Ocak 2020 00:12 GERÇEKTEN BU HAKEMLER NASIL BU ŞEKİLDE NORMALDE SAHA DİSİNDA UZAK ARA GÜÇLÜ ÖLMASİ GEREKEN TAKIMA BÖYLE DAVRANMA CESARETİ NDE BULUNABİLIYORLAR AKLIM ALMİYOR BIZ BUKADAR SAHİPSİZMİYİZ GERCEKTEN