Büyükşehir’in genel müdürü, Osmaniye’ye ‘Başkan’ adayı!


Bursa’da yerel yönetimin şirketini yöneten genel müdür, memleketi Osmaniye’yi yönetmeye aday oldu.Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bursa Ulaşım AŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, kurum içerisinde ve kent halkı tarafından sevilen, empati yapabilen, objektif düşünen, pratik ve hızlı davranan bir yönetici…

Açıkçası…
Memleketi Osmaniye’ye, belediye başkanlığı yapmak istediğini öğrenince, aslında Bursa’da bir ilçe için çoktan söz konusu olabileceğine ihtimal verebiliyordum.

İTÜ’lü elektrik ve haberleşme mühendisi Çapar, yazılım geliştirme ve üretiminde de yer etmiş bir girişimci olarak dikkati çekiyor.

Enerji politikalarına ilişkin düşünce ve öngörüleriyle bilinen Çapar, yöneticilik konumlarıyla da kendisini ispatlamıştı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ara kararla göreve gelmesiyle beraber, toplu ulaşımın başına getirmişti; Çapar’ı…
Yerel seçim süreciyle…
Çapar’ın, AK Parti’den Osmaniye’ye ‘Belediye Başkan Aday Adayı’ olduğunu öğrendiğimizde, memleketinde çoktan arkasında bir sevgi ve destek vardı.
İstanbul ve Ankara’dan, , kamu ve özel kurumları ile akademik meslek odaları nezdinde de üst düzey iletişim ve dostlukları bulunan Çapar, hizmete dönüşümü gayet güzel sağlayacaktır.

Durum böyleyken…
Çapar’la konuştuk.
Çapar, “Gönlümde, Osmaniye’ye belediye başkanı olabilmenin arzusu var ve böyle bir süreç gelişti.” diyor.

Osmaniye’nin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de memleketi olduğunu anımsatıyor ve “AK Parti ile MHP arasında, ittifak düşünceleri var ve olursa, nasıl yansıyacağı da önemlidir. Bu nedenle sürecin neler getireceğine bakacağım.” ifadesini kullanıyor.

Sosyal medya mecrasıyla da, kendisine destek mesajları paylaşılmaya başlanırken, güzel dilek düşünceleri dikkati çekiyor.

Siyasal olarak bakarsak…
MHP, o kadar güçlü ve tek başına değil.

Şayet…
Donanım, liyakat ve yeterlilik söz konusu ise, tüm her koşulda Çapar’ın ‘Osmaniye Belediye Başkanı’ olması, hayırlı olandır.

Böyle bir sonuç olursa…

Başkan Aktaş da, değerli bir bürokratıyla vedalaşma durumuna gelecek, ancak Osmaniye’ye hizmet açısından, mutlu olacaktır.

Yorum Ekle