Büyükşehir’in ‘Çorba Çeşmesi’, Rusya’nın TV’sine haber oldu!


Bursa'da, anakent belediyesince üniversite gençliği için başlatılan bir sosyal hizmet, ünlü yabancı haber televizyonu kuruluşunun da dikkatini çekti.Rusya’nın dünyaca ünlü TV kuruluşlarından RT, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bir sosyal hizmetini, haberlerine taşıdı.

Twitter aracılığıyla…

Dünya genelinden çarpıcı, ilginç haberlerini paylaşan ve sosyal medya aracılığıyla da 3 milyon takipçisi bulunan RT, bugün Bursa’ya yer verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak…

Bursa Uludağ Üniversitesi Yerleşkesi’ne özellikle öğrenciler için kurulan ‘Çorba Çeşmesi’, Rus habercilerin de dikkatini çekti.

İngilizce olarak…

Görüntülü haber paylaşımında, ‘Türkiye’de Bursa’nın belediyesinin, öğrencilere ve muhtaçlara destek için çorba çeşmesi kurduğu’ belirtiliyor.

Haberin görüntülerinde…

Çorba Çeşmesi’yle beraber, yerleşkedeki öğrencilerden kesitler ve İngilizce’ye çevirisiyle de, bir öğrenciyle röportaj kullanılıyor.Haber...

5 saatte, 30 bin izlenmeye ulaştı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş
’ın, üniversite gençliğine sürprizi olarak başlattığı hizmet, hafta içi her gün sunuluyor.

Yerel yönetim kurumu...

Hizmetin verilmesini, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın yönetiminde sağlıyor.

Sosyal hizmet kuruluşu BURFAŞ aracılığıyla başlattığı ‘Çorba Çeşmesi’ uygulaması, hafta içi sabahları bin bardaklık kapasiteyle yürütülüyor.

BURFAŞ Genel Müdürü Furkan Banaz, derse yetişme telaşı içerisindeki üniversite gençliğine, sabah çorbası ikramında bulunduklarını söylüyor.

Yorum Ekle