Büyükşehir’e adaylıkta, AK Parti’de konuşanlar!


Büyükşehir’e adaylıkta, AK Parti’de konuşanlar!Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne AK Parti’nin kimi aday göstereceği merak edilirken, ismi geçenlerden, mesajları derledik.

Hiç kuşkusuz ki…

Bursa’da, Hikmek Şahin’in yeniden aday gösterilmeyişi ve Recep Altepe’nin de görevini, sürdürürken bırakmak zorunda kalması, bir gerçeği gösteriyor.
AK Parti’den seçilen belediye başkanlarının, yeniden aday gösterilmek bir yana, görevini tamamlamanın garantisi de bulunmuyor.

Zordur, AK Parti’den kenti yöneten olmak.
Bursa’daki adaylıkta…
Yüksek rakımlı diyebileceğimiz en fazla isim de, yeni yerel seçim için gündeme gelirken, kamuoyuna mesajlar dikkati çekiyor.
Hiç kuşkusuz ki…
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eylem programı ve açıklamalarla nihai kentsel çözümler için 5 yıllık asıl dönemini işaret ediyor.
Özgüveni yüksek!

Göreve başlamasıyla…

Yerel seçimlere kadarki süreci, yerel mali toparlama olarak yürüten Aktaş, yeni 5 yılı için iktisatlı çözüm icraatı olarak gösteriyor.

Adaylık için ismi geçenler…

Faruk Çelik, kendisine verilen her görevi, başarıyla yaptığını söyleyen açıklamalarla dikkati çekiyor.

Bursa’yı yönetmek, gönlünde  yatıyor.
Hakkındaki söylentiler ve algı operasyonları gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde bir hayli sert konuşmuştu.
Milletvekilliği ve bakanlık dönemlerini referans gösterirken, Bursa’da kendisinin silindiğini söyleyenlere, söz hakkı tanımıyor ve meydan vermiyor.

AK Parti’nin il eski başkanlarından Sedat Yalçın, Bursa’ya fiziki icraatın öncesinde, katılımcı, ortak akıla dayalı yönetim anlayışı ihtiyacını ifade ediyor.

Bursa’ya 3 dönem milletvekilliğiyle hizmet eden, bütçe ve yatırım politikalarında etkili olan Hüseyin Şahin  de, şu süreçte anlamlı mesajlar veriyor.

Şahin, bir törene ait ve sosyal medyadan paylaştığı konuşma videosunda, ülkesi ve kenti için üzerine düşeni layıkıyla başarıyla yerine getirdiğine dikkati çekiyor.
Bursa’nın yakın dönem milletvekillerinden, bilim, sanayi ve ticaret komisyonu çalışmalarıyla bilinen Mustafa Öztürk, iddiasını sözlerine taşıyor.

İsmi geçenlerden Öztürk, Bursa’yı bugünden daha iyi yöneteceğinden, bugünkü mevcut mali imkanlarla Bursa’ya 4 kat fazla hizmet yapabileceğinden söz ediyor.
Süreç itibariyle…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, görevine devam edebilme arzunu daha önce açıklamıştı.
Bursa’da, sanayi ve ticaret ile çevre il müdürlükleri görevlerinde bulunan Mahmut İnan, aday adaylığını dışarıdan açıklayan ilk açıklayan olmuştu.
İnan da, Bursa’ya çözümleri getirecek bir belediye başkanlığı ve yönetim anlayışı vaatlerinden söz ederek, projelerini de yakında açıklayacağını duyurmuştu.
Tüm bunların yanı sıra…

İnşaat Mühendisleri’nin eski başkanlarından, önceki seçimde aday yapıldığı CHP’den istifa eden Necati Şahin ve Yıldırım Belediyesi’nin eski başkanlarından Cüneyt Karlık’ın da isimler arasında ortaya atıldığını belirtelim.

Yorum Ekle