Bursa’yı yönetmeye, ‘bürokrat’ aday çıktı!


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a rakip olarak, ilk aday adaylığını açıklayan, bürokrat kökenli bir işadamı oldu.Bakanlıkların Bursa’daki il müdürlüklerini yürüttükten sonra, emekliliğiyle bürokratlığını ve memuriyeti noktalayan Mahmut İnan, şimdilerde işadamı…
Bursa’nın meseleleri hakkında, gözlemlerini ve düşüncelerini ifade etmesi ve sosyal medya aracılığıyla paylaşmasıyla da biliniyor.

Yerel seçim dönemiyle…

Bursa’yı yönetmeye, adaylığını açıkladı.
Sürpriz de olmadı.
Sosyal medyadaki paylaşımıyla “Sevgili dostlar! Süreç başladığında, AK Parti’den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için başvuracağım. Destek-dua zamanı!” diyor ve ilanda bulunuyordu.

Sonrasıyla…
Özgeçmişini yayınladı.

Orman mühendisi İnan, kariyerine GAP’ta ilk adımı attığını söylerken, DSİ’deki günlerini, “Mühendislik yaşamım, hep şantiyelerde geçti.” diyerek özetliyor.

Bursa’da, “Çevre” ile “Sanayi ve Ticaret” il müdürlükleri görevinde bulunan ve yine uzun yıllara dayalı bürokratlığını anlatıyordu.
Bursa’nın çözümleri ve gelişimi için kamu, özel ve kamu-özel ortaklığına dayalı oluşumlar içerisinde yer aldığına da dikkati çekiyor.

Şimdilerde…

Çevre danışmanlığı hizmeti veren kuruluşun sahibi, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olduğunu belirten İnan, LED aydınlatma sistemi üreten bir fabrikaya ortaklığını da belirtiyor.

Kentsel sorun ve beklentilere karşılık, kendi çözüm düşüncelerini henüz açıklamadı, ancak rekabette merak edilecektir.

Yorum Ekle