BURSASPORLULAR AÇIKLAMA BEKLİYOR 


Bursaspor’da birçok soru cevaplanmayı beklerken muhatapları ise susmayı tercih ediyor. Transfer mevsimi kapandı ve Bursaspor Kulübü tarihinde ilk defa bir transfer döneminde oyuncu alamadı. 

Kulüp borçları nedeniyle var olan transfer yasağını kaldıramadı. 

Bu işin sorumluluğu şu an Erkan Kamat ve yönetiminde olsa da Bursa şehrinin ayıbıdır.  

Kamat göreve geldiğinin hemen ertesinde gerekli destek gelmezse tahtayı açma ihtimallerinin olmadığını yazmıştım. 

O destek gelmedi ve transfer tahtası da açılamadı. 

Bursa şehri tek kulübüne yeterli şekilde destek vermiyor. “Veremiyor” demiyorum vermiyor. 

Koca şehir Bursaspor’un mali sıkıntısını çözüp Süper Lig’e döndürecek bir başkan ve yönetim çıkartamadı. 

SUSMA ARTIK ERKAN BAŞKAN 

Başkan Kamat geldiğinden beri sıkıntıları gidermek için gücü yettiğince çabalıyor. Uzun süredir devam eden bazı sıkıntıları giderdi de.

Büyük sorunlar ise öylece duruyor.

Ne yapıyor, kimlerden destek alıyor, nerede tıkanıyor, kimler sırtını dönüyor, kulüp ne durumda, tahtayı açabilmek için neler yaptı, puan silme cezası almamak için ne kadar gerekiyor?  

Tüm bunları çıkıp kamuoyuna anlatması gerekiyor. 

Şahsen göreve geldiğinden beri kendisiyle birçok kez görüştüm; ama yüzeysel konuşuyor, detaya girmiyor.  Ama girmesi lazım. Zira susa susa bugünlere geldik.  

Bu kulübe destek vermesi gerekip de vermeyenler kimler herkes öğrenmeli. 

Çünkü Bursaspor şehrin desteğini almadan Süper Lig’e dönemez. 

“Destek vermesi gerekip” diyorum; çünkü Bursaspor kongrelerine direkt müdahale edip istediği başkanı seçtirenler ve bu nedenle de Bursaspor’un küme düşüp alt liglerde yer almasına neden olanlar, bu ayıbı temizlemekte baş sorumlulardır.  

45 milyon lazımsa 45 bulamalılar, 100 milyon lazımsa 100 milyon bulmalılar. 

Çünkü bu kulübe müdahale edip küme düşürdülerse çıkarmaları da onların görevi. 

Hiç karışmasalardı böyle bir sorumlulukları olmayabilirdi; ama karıştılar.  

Dolayısıyla böyle bir sorumlukları var. 

Verir gibi yaptıkları hikayeden, dostlar alışverişte görsün destekleriyle bu iş olmuyor. 

Özlüce’de veya kendi makamlarınızda hediye edilen formalarla poz vermekle Bursaspor’a destek olmuş olmuyorlar. 

Evet Erkan Başkan, hemen bugün veya yarın çık ve artık çoktan yapman gerekeni yap ve kamuoyunu aydınlat lütfen.  

Yarın puan silme cezası gelirse hedef tahtası sen olursun.  

"Kimse aday olmadı, kulübe ben sahip çıktım" savunması da sana kalkan olmaz. 

Zira tahtayı açtıramayıp, puan cezası aldırırsan "Neden geldin" diye hesap sorulur. Son derece de haklı bir soru olur.

Tahtayı tek başına açtıramayacağını ilk günden beri bildiğimden o konuda beklentim yoktu; ama puan silme cezasına şahsen ben de tahammül edemem. 

Cezanın gelmesine kaldı 9 gün, ne gerekiyorsa söyle lütfen. 

MUSTAFA ER EGO MU YAPIYOR? 

Serdar Özkan ve Sedat Dursun. Bu iki futbolcunun da sorun çıkardığı ve bu nedenle kendilerine kulüp bulmaları söylendi. 

Futbolcuları dinlediğinizde onlar haklı. Kulüp çevresinden gelen bilgilere göre özellikle Serdar Özkan konusunda kulüp haklı.  

Mustafa Hoca’yı ise bu konuda dinleyemedik; ama dinlemek istiyoruz artık. Kendisi “Kaos olmasın, maçlara yoğunlaşalım, zamanı gelince açıklarım” diyor; ama o zamanın bir türlü gelmeyeceğini daha önceki tecrübelerden biliyoruz. 

Transfer yapılamadıysa eldeki oyuncuların hepsinden faydalanmamız gerekiyor. Bazıları ile olmuyorsa, olmayacaksa da kamuoyunu tatmin edecek sebeplerin ortaya konması gerekiyor. 

Transfer yapılamadığı için geçen sezon zerre faydalı olmayan Serdar Özkan’dan bile medet umuyoruz. 

Camianın bir kesimindeki görüş gibi Mustafa Er ego mu yapıyor yoksa futbolcular mı gerçekten hatalı herkes bilsin ve bu sorun çözülsün veya kapansın artık.  

Mustafa Er’le devam edelim… 

Geride kalan 4 haftada 1 galibiyet, 1 beraberlik 2 de yenilgi aldı. 

Tablo puantaj açısından yeterli gözükmese de göreve geç gelmesi, hazırlık maçı dahi yapılamaması kadronun durumu önemli faktörler. 

Takımın hazır olmamasına rağmen maçlarda umut verici oyun sergilendiği de ortada. 

Bunu 90 dakikaya yayabilmek, defanstaki problemi çözmek ve futbolcuların gol yedikten sonraki kırılganlıklarını giderebilmek çok önemli ve yapılması gerekenler.  

Mevcut şartlarda Mustafa Er’e destek verilmesi taraftarıyım. Yerine kariyerli ve kaliteli bir yerli veya yabancı hoca getiremeyeceğimize; ancak gezgin hocaların görev kabul edeceğini bildiğimize göre başka çare görünmüyor. İçi geçmiş 30 senedir 30 takım çalıştırmış tek bir başarı bile yakalayamamış hocalarla geldiğimiz nokta ortada. 

Tabi ki hoca da özeleştirisini yapıp geride kalan 4 haftada yaptığı hataları tekrarlamamalı. 

Milli arada futbolcular gibi O da eksiklerini gidermeli. En azından Play Off hedefini kovalayabilmek için bu şart. 

 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Bursasporlu 06 Ekim 2020 14:03 Önemli bir oyuncu almadan bu kadar borç nasıl oluştu. Birileri bunu Bursalılara anlatmalı. Hiçbir Bursalı enayice yardım yapmak istemiyor.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Erhan 06 Ekim 2020 15:51 Bursa şehri sorumlu değil arkadaşlar Bursa şehri şimdiye kadar verdi verdi zamanında Faruk Çelik dilenci gibi para topladı artık insanlar bıktı para vermekten kulübe sanayici veriyor yönetici cebini dolduruyor emin olun Bursaspor hiçbirinin umurunda değil.Bu saatten sonra geçmiş olsun herkese.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Nıkılıs 06 Ekim 2020 14:56 Mustafa er gelsin diye kulis yapanlar bu hocanın bu işi kaldıramıyacağını tüm bursanın bilmesine rağmen ısrar edenler bu sizin eseriniz.. Hiç kıvırmayın

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hacı murat 06 Ekim 2020 14:04 Karabük hesap sordu suçlular cezalarını aldı. Bizde hesap soracak adam çok hangine soracaksın ki

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ato 06 Ekim 2020 15:57 Ne?play off mu

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mustafa korkmaz 06 Ekim 2020 11:19 Maalesef bu takım amatöre düşmeli herkesin parası batmalı ozaman herkez anlar

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ercan 06 Ekim 2020 13:27 Mustafa er hoca artik senin egonu kimse cekemez serdar ozkan gibi bir futbolcu su an bursaya lazim coluk cocukla bu takim 2 inci luge duser alinan 4 puana sevinme senle ve bu baslanla bursa 2 lige dustu bence bunu bi kenara not ediniz

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Süleyman Demirhan 06 Ekim 2020 17:26 50 yıldır bu takım hep sahipsiz bırakıldı. Sadece maç kazanıldığında alkış, maç kaybedildiğinde küfür. Niye ! Bu takıma seyirci ve sanayici maddi yardım yapmıyor. Herkes iyi gün dostu .Şu an takım okyonusta küreksiz sandal gibi nereye gittiği belli değil. Eleştiriye gelince herkes bol keseden harcıyor. Bu yönetim takımın herşeyini üstlenmişse buna hoş görü ile bakmak lazım. Bence bu kişiler son şan, bırakırlarsa takım çorbacılara, çorapçıların eline düşer ve Bursa spor diye bir takım kalmaz.Herkes şapkasını önüne koyup çok düşünsün.Bu sıkıntılardan nasıl çıkarız diye.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ersink 06 Ekim 2020 16:01 Aklımızdaki tüm soruları sormuşsunuz. Teşekkür ederiz. Bursa nın içine düştüğü duruma bir bakın, asla kabul edilemez. Başkan ne yapıp edip kulübe ceza aldırmamalı. Biz ne zaman düzlüğe çıkacağız? Allah aşkına bir an önce çözüm bulunsun, yeter..

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mehmet 16 06 Ekim 2020 18:53 Valla tarık bey bizler taraftar olarak artık aynı muhabettleri dinlemekten yorlduk korkarım her zaman olduğu gibi işin sonu gene biz gelecek hatıra kombinesi forma almak gibi lakin soru şu neden kimse şampiyon başkandan sonra gelen bir yığın yönetim başkan teknik direktör futbolcu gibi bunlara hesap sormuyor neden bu köşelerden yazılarınız ile kamuoyunu aydınlatmıyorsunuz hani nerde ali tay ve saz arkadaşlarının mahkemesi ne oldu yada neden kimse bölükbaşı recepi araştırip paralar ne oldu diye sormaz yada körüstana sonuç ellwr gider aya biz kaldık yaya yoksa bindiği arabasının kiralık olduğu yönünde iddalar var eğer doğruysa böyle bir başakandan kimseye hayır gelmez bu şehir artık yoruldu bursasporumuza yardım etmekten daha yeni gittim geçen yılımda olsa formasını aldım

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Çakır 06 Ekim 2020 16:23 Yarın maçlar seyirçili oldumu vay halinize başkan ve diğerleri

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Kuçcu 06 Ekim 2020 19:54 Mustafa er gitmeli daha kaliteli ve futboldan gerçekten anlıyan oyunu saha içinde okuyabilen Mustafa er gibi kaprisi olmayan hoca gelmeli kimsede şu Mustafayı korumasın artık hata yapılıyor milli arada başka hoca gelmeli ve takımı tanımalı zaten tanıyıp geleceltirde bi an önce gelmeli para için kimse Mustafa eri çekmek zorunda değil gençlerde yıpranıyo bunun elinde yazık oluyor gelin şu Mustafayı değiştirelim gençleride kurtaralım yeter yani iyiye gitmiyor

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Arif 06 Ekim 2020 13:47 Transfer olmamasına çok sevindim gençlerle yola devam

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Cemoko 06 Ekim 2020 11:11 Evet doğru söylüyorsun

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Fikret 08 Ekim 2020 19:12 Buski su faturalarından bir kaç yıldır haksızca trilyonlarca lira para tahsil etti Bursalılardan bu paraların bir bölümü Bursaspor’a aktarılabilir. Siyasilerin cebine girecek para Bursaspor için kullanılır.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Brs 07 Ekim 2020 10:11 Bugüne kadar birsuru yardım yaptık da ne oldu kardeşim. Kimin yediği belli ama bizim kafayı yediğimiz belli. Anca haber yapın para gelsin millet salak değil artık. Daha öncelerden beri kulübü kim yediyse onlara gidin daha olmadı onları ibra edenlere gidin. Bırakın artık vatandaşı başlarım bursaspora. Benim karnımı doyurmuyo. Hasta etti bizi resmen

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Kaka 06 Ekim 2020 21:02 Bu takım transfer yapmadan sadece geçmiş yıllardaki oyuncu ve hocalardan gelebilecek ceza olmaması icin onların alacaklarını ödemeye çalışarak elindeki altyapı oyuncularıyla en az 4-5 sene bu ligte pişmeli bu ligi öğrenmeli ve bu sürenin sonunda yavaş yavaş yapılana yapılana alt yapıya her zamankinden fazla önem vererek süper lige sağlam bi kemik kadro kurarak bu kadronun en az 5 6 tanesi altyapıdan olmalı bu şekilde süper lig e çıkmalı.suan süper lige çıksak bile orada kalıcı olmamız neredeyse imkansız.Heralde herkes bunun farkındadır diye tahmin ediyorum

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Umut 06 Ekim 2020 20:19 Ne durumdaymışız arkadaşım çağın futbolunu takip edin birazda mecbur kaldığımız bu durumda elimizde bu kadar gencecık topcu varken bence bu şanstır bu şansı iyi kullanalım yapıcı olun ya da motive edici hırslandırıcı şeyler yazın işiniz gücünüz hep eleştri çelme Türkiyede son yıllarda cok futbolcu cıktı bu kulüpten kendimize mi bakamıcaz bu takım küme düşmez seneye de ilk 6 ya oynar