Bursaspor şirketleşmeli


Sabahın erken saatlerinde BTSO Altıparmak temsilciliğinde buluştuk.Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve Bursaspor Başkanı Mesut Mestan bir aradaydı.

Özne Bursaspor, amaç kaynak sağlamak.

Düne kadar sağda solda birçok eleştiri yapıldı.

BTSO Başkanı Burkay'da neyin ne olduğunu açıkça anlattı.

Bu süreçte kirli bir organizasyon yapıldığınında altını çizdi.

Yinede başlatılan 'Yeniden Büyük Bursaspor' kampanyasının en önemli ayağı iş dünyası.

Başkan anlatırken öğrendik ki..

BTSO'nun 'hadi al buradan sana destek' deyip kasasından böyle bir para harcama yetkisi kanunen yok.

Yinede Burkay'ın öncülüğünde üyelere, iş dünyasına ulaşılacak ve süper lige dönüş aşamasında kaynak sağlanmaya çalışılacak.

Konumasında şu detay önemli başkanın..

"Yeniden Büyük Bursaspor için bizler özel sektör temsilcilerinden ve firmalarımızdan 100 bin forma alma hedefi karşılığında 10 milyon TL'lik bir meblağ oluşturacağız. Bu desteğe ilaveten Büyükşehir Belediye ve 17 belediyemiz de ilçe nüfuslarına göre 80 bin formalık artı katkı sağlayacaktır. Ayrıca esnaf odaları birliğimiz BESOB ve akademik odalarımızın da bu kampanyaya 10'ar bin forma ile toplam 20 bin forma ile katkı sağlayacak. Bunlara ilaveten Bursaspor taraftarımızdan da 16 bin forma ile bu kampanyaya katılmalarını bekliyoruz. Böylece Bursasporumuz için 216 bin forma desteği ile 21.6 milyon TL'lik kaynak sağlayacağız. Bu destek paketi sayesinde hem takımımızı Süper Lig'e taşıyacak futbolcu transferleri için gerekli imkanları oluşturmuş olacağız, hem de Bursaspor Akademisi kapsamında altyapı takımlarımızı da desteklemeyi hedefliyoruz"

Bu gerçekten önemli bir adım...

Şunuda merak ediyorum...

Başarı yoksa stadda dolmuyor.

Taraftar bu kampanyada ne kadar yanında duracak takımının. 16 bin formayı alacak mı?

Ancak Bursaspor acilen şirketleşmeli ve sürekli bağış alan konumundan kurtulmalı.

Pazarlanabilir bir hale dönmeli...

Aksi taktirde suni öpücük bağımlılığından kurtulamaz. Dışarıdan iş dünyası, kurumlar ne kadar verecek, vermek zorunda mı? Üzerlerinde psikolojik baskı kurmak ne kadar doğru? Verirlerse iyi, vermezlerse kötü!

Aynen maçlarda gol varsa galibiyet varsa alkış, yoksa küfür gibi. Bu futbol da böyle bir şey...

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ta stadyumda kiracı konumunda olan Bursaspor'un bölgede ki bir çok yeri kiraya verebileceğini, hatta sıcak sudan yararlanıp sıpa merkezi bile kurulabileceğinin altını çizdi. Güzelde bir öneri, niye olmasın?

Bunların hepsi gerçektende profesyonel hamlelerle olur....

Ama önce bakıp göreceksin...

Şehir takımının geçmiş dönemde aynen Barcelona da olduğu gibi ekonomik,sportif ve sosyal olmak üzere 3 ana fonksiyon alanı oluşturmalı.

Reform şart.

Kar eden iş modeli oluşturması şart.

Bunda Manchester United örneği bariz açık.

Yani Amerika'yı keşfetmeye gerek yok..

Ver-ver'den çok, başar, üret, pazarla ve al olmalı.

Merak edenler için futbol ekonomisinde ki şu analizi okumalarını önemle tavsiye ederim.

http://www.futbolekonomi.com/index.php/haberler-makaleler/yonetim/121-mete-ikiz/1592-manchester-u-barca-real-madrid.html

Yorum Ekle