BURSASPOR Erimesin…


Uludağ’ın karları değil, şampiyon Bursaspor eriyor, ecdat yadigârı koca çınar, koskoca sanayi şehrinde körler sağırlar birbirini ağırları oynayarak, yönetmesini bilmeyen yönetimi kendi kaderine terk etmiş şekilde, haftalık gençlerin mücadelesi ve skor üzerinden havanda su döverek tükenişi seyrediyor.‘’Gel yıkalım şu Süleymaniye yi. Desem, iki kazma kürek, ikide ırgat gerek, hadi gel yapalım geri şunu desen, bir Sinan gerek, birde Süleyman.’’  Mehmet Akif Ersoy

BURSASPOR da bir Sinan bir Süleyman aramasın, Bir yapıyı, bir kurumu,bir ormanı, yok etmek, bir kibrite ya da kötü beceriksiz menfaatkâr yönetime bedel iken, kolay olan ve hızlı üzücü sonuca ulaşılan bir durumdur.Nihayetinde ise anlamsız keşkelerin, zamanında söylenmemiş yapılmamış söylem ve eylemlerin, şu şekilde çürütüldü ve batırıldı deyip belgeler ile açığa çıkarmanın battıktan sonra bir anlamı yoktur. Tarih bu gibi batışların örnekleriyle doludur.

BURSASPOR bu Şehrin en değerli şampiyon markasıdır ve bu marka şehrin tanıtımına, ekonomisine, kültürüne, sosyal hayatına, psikolojisine, sporuna her anlamda değer katan en birinci markadır. Bu gün bu değer kan kaybetmektedir, hala imkân var iken bu değerli markayı ayağa kaldırmak için bu koca şehir bir şeyler yapmaz ise gelecekteki torunlar bu günün nesline lanet okuyacaktır.

Değere değer katmak, sadece iyi gün dostu olmak ile olmaz, değerin zor günlerinde de değere sahip çıkarsan, değere değer katar, Şehir olarak değerlenirsin.

BURSASSPOR un mevcut vahim durumunu her hafta genç futbolcuların oynadıkları müsabakalar üzerindenolumlu olumsuz değerlendirmek kimseye bir şey kazandırmaz,BURSASPOR a hiçbir şey kazandırmaz. (bununla ilgili genç oyuncuların yapabilirlik gerçekleri vardır bu yazım buna dönüktür, https://www.bursa.com/makale/bir-nefes-dogru-mudahale-ile-anlam-kazanir-7887/)

Müsabaka bireysel ve takımsal performans değerlendirmelerinden çok BURSASPOR un en temel sorunları üzerine odaklanmak en akılcı iştir bu temel sorunlara odaklanmak ve çözüm için somut adımlar atmak inanın saha başarılarını da olumlu etkileyecektir. Diyorum ki bırakın saha performanslarını, o durum yol alır gider, gündeme çok az getirelim, hatta getirmeyelim tümodağımızı BURSASPOR umuzun temel sorunlarına verelim bu odaklanma gerçekler ile yüzleşmemizin önünü açacakkulübünde şeffaf ve yüksek iletişim becerisine geçişini sağlayacaktır.

Helal olsun BURSASPOR u karşılıksız menfaatsiz gönülden seven BURSASPORlulara ve diyoruz ki; kurtuluş, sesi çıkmayan sessiz çoğunluğun haykırış ve eyleminde!

Sahipsiz BURSASPOR un Batması haktır.

Eyyyy, BURSA sen sahip çıkarsan, BURSASPOR Batmayacaktır.

Yorum Ekle