sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa’nın tehlikeli durumu, bu sözlerle yine gündemde!


Bursa’yı korkutan boyuta ulaşan koronavirüs riski, tüm ülkedeki endişeyle beraber, yeniden gündeme geldi. Bakan ve bir bilim kurulu üyesinin 1’er cümlesi de, vaziyeti anlatmaya yetiyordu.Bursa’yı korkutan boyuta ulaşan koronavirüs riski, tüm ülkedeki endişeyle beraber, yeniden gündeme geldi. Bakan ve bir bilim kurulu üyesinin 1’er cümlesi de, vaziyeti anlatmaya yetiyordu.

Dün;

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse karşı ek tedbirlerin ilan edildiği günde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nun önüne çıktı.

Kurumunun 2021 yılına ait bütçesinin görüşmelerde, pandemi süreci de gündeme geldi.

Koronavirüs salgına karşı…

Salgının yayılımı ve yüksek riskiyle çok konuşulan illerin başında gelen Bursa da, Bakan’ın sözlerinde yeniden yer buldu.

Son durumu değerlendiren Koca, “Dünyadaki bu artışa paralel olarak, ülkemizde önce İstanbul, İzmir, Bursa gibi batıdaki büyük illerimizde başlayan artış trendi, neredeyse bütün ülkeye yayılmış durumdadır.” diyordu.

Sağlıkta güçlü altyapı ve fedakâr sağlık personeli gerçeğine rağmen, gelinen son durumun tehlikesi de vurgulanıyordu.

Koca, halkın uyması için duyurulan kısıtlayııcı yeni tedbirlere dikkati çekiyordu ve “Gidişatı durdurmak için radikal tedbirlere başvurmamız kaçınılmaz olmuştur.” ifadesini kullanıyordu.

Dah sonraki saatlerde…

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun üyelerinden Prof. Dr. Ateş Kara, CNN Türk’teydi, Ahmet Hakan’a konuştu.

Türkiye’deki hastaneler için ‘Yer kalmadı’, ‘Koridorlar kullanılıyor’ ve ‘Yoğun bakımlarda yer yok’ iddiaları soruldu.

Hastanelerin, öyle sözü edildiği gibi kötü durumda olmadığını belirten Kara, ama “O noktalara gelmeyecek rahat olalım anlamına gelmiyor.” diyordu.

Kara, hastanelerin salgın yoğunluğu içerisinde bulunduğunu ise söylüyor, başlıca kentleri örnekliyordu.

İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra, “Bursa’nın da çok yoğun olduğunu biliyorum.” şeklinde konuşuyordu.

Kara, toplumda bireysel sorumluluğun yerine getirilmeyişinden kaynaklı gidişat karşısında, doktorların emeğinin boşa çıkarıldığını anlatıyordu.

Elbette ki…

Tedavi koşulları açısından, yüksek kapasiteli ve ileri donanımlı şehir hastaneleri, salgın dönemiyle önem ve faydasını gösterdi.

Avrupa Birliği’nin başlıca ülkelerinde, hastanelerden koridorlar ve yollara taşan tedavi; perişanlık görüntüleri, TV’lerde yer alıyor.

Bursa’da da, şehir hastanesiyle beraber, ilçelerde mevcut koşulları iyileştiren ve ilçelere yeni hastanelerin kazanıldığı adımlar gerçekleşti.

Nitekim…

Hükûmet ve devlet politikasıyla;

Sağlık hizmetlerindeki durumu, Bursa’nın AK Parti’li milletvekillerinden Ahmet Kılıç, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, AK Parti adına anlattı.

Kılıç, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın katılımı ve kurumuyla ilgili görüşmelerde konuştu.

Pandemi dönemine dikkati çekerek…

Kılıç, “Türkiye’nin son on sekiz yılda yaptığı sağlık yatırımları, meyvelerini vermeye başlamış, birçok gelişmiş ülkenin sağlık sistemi çökerken, bizim sağlık sistemimiz; doğru süreç yönetimi ve güçlü sağlık altyapısı sayesinde ayakta kalmıştır.” şeklinde konuşuyordu.

Yorum Ekle