Bursa’nın metro ihtiyacına, ‘İYİ’ kenetlenme çağrısı!


Bursa’nın toplu ulaşımına çözüm ihtiyacı, Bursa Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla yeniden alevlendi.Dün…

Merkezi yönetimlerin, yerele mekânsal projelerini götürdüklerini, ancak ulaşım ve trafiğe çözümün, belediyelere kaldığını vurgulamıştık.

Kentin doğusu için…

Bursa Büyükşehir Belediyesi
, yanı sıra yeni bir hatla metroyu da düşünürken, Bursa Şehir Hastanesi’nin çözümü de, üzerine kaldı.

Başka kentlerdeki gibi…

Bursa’ya yeni raylı sistem uygulamalarını da, merkezi yönetimin üstlenmesini istiyoruz ve talep ediyoruz.

Yıllardır…

Müjde bekliyoruz!

Bursa’nın Ankara’dan çözüm beklentileri için dün “Muhalefete mensup milletvekilleri de, beklenen projeler için sorumluluk taşıyorlar,  ortak sorumluluğun tarafını oluşturuyorlar.” demiştik.

Bursa Şehir Hastanesi’ne metro ihtiyacı gibi çözümler için Bursa’nın, Ankara’nın üzerinde baskı kurmaya, lobi yürütmeye ihtiyacı olduğunu söylüyoruz.

Bu doğrultuda…

Muhalefetliğin, eleştirmek, ortaya soru atmak olmadığından söz ederek, “İktidara mensup milletvekilleriyle siyasetüstü irade birliği, kent refkesi gerektiğini düşünüyoruz.

Dün, sabah…

Makalemizi Ankara’da okuyan İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. D. İsmail Tatlıoğlu, telefonla bize ulaştı.

Tatlıoğlu, Bursa’nın sürüncemedeki Yüksek Hızlı Tren’e kavuşabilmesi için yaptığı açıklamayı anımsatarak, sözlerine başladı.

Söylediği…

“İYİ Parti’li ve CHP’li milletvekilleri olarak, önümüzde AK Parti’li milletvekilleriyle beraber, Cumhurbaşkanı’na çıkma çağrımız vardı.”

Bursa’nın, kentiçi metro ihtiyacı
na sözü getiriyordu ve “Bursa Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla beraber, merkezi yönetimden toplu ulaşıma destek ihtiyacı, bir kez daha kendisini gösterdi.” diyor.

Tatlıoğlu, tüm 20 milletvekiliyle kenetlenebilmesini yeniden gündeme getirerek, “Yüksek Hızlı Tren için açıkladığımız kenetlenme çağrısı, kentiçi metro ihtiyacı için de geçerlidir.” şeklinde konuşuyor.

AK Parti’li milletvekillerine seslenerek…

“Ankara’da önümüze katılsınlar ve Bursa’nın toplu ulaşım meselesi için Cumhurbaşkanı’na beraber çıkalım, kentin hakkı olanı isteyelim.”

Tatlıoğlu, Bursa’nın ülkesi için çok önemli, milli ekonomiye katma değeri, getirisi yüksek kent olduğuna dikkati çekerek, “Merkezi yönetim, diğer önemli kentlerin aksine, Bursa’da raylı sistem projeleri üstlenmiyor, yapmıyor.” bilgisini veriyor.

Bursa’nın meseleleri için…

Tatlıoğlu, her daim sıkı takip ve refleks gösteriyor.

Dün, sabahın erken vaktiyle…

Makalemizi okuması ve bizimle iletişim kurarak, düşüncelerini ve siyasi kenetlenme çağrısını ifade etmesi de, sorumluluk örneği oluşturuyor.

Yorum Ekle