Bursa'nın ekonomik yaşamına açılan pencere, 1000 haftadır hiç kapanmadı…


Bu satırları, Sevgili Tahsin Ardıç'ın 2 Nisan 1996da yayına soktuğu, o gün bu gündür, kentimizin ekonomik yaşamını, artısıyla, eksisiyle, tatlısıyla, acısıyla ve de tüm gerçekleriyle, önünüze serdiği, Gazeteniz EKOHABER'in 1000. sayısında okuyorsunuz. GeçEvet biz bir aileyiz, bu aileyi bir araya getiren de sürdürülebilirliğini sağlayan da Tahsin Ardıç'ın sağlam köşe taşları üzerine oturttuğu kavramlardır.


GÖNÜLLÜ OLMAK, BURSA SEVDALISI OLMAK ve de tüm yazdıklarında ÖZGÜR OLMAK…
İşte bu kavramlara içtenlikle sahip çıkmak, Tahsin Ardıç ve ekibini, aslında oldukça dikenli özellikleri olan medya yoluna ilk adımı attıklarından bu yana, hiç tökezletmedi, rotasını hiç saptırtmadı.
Ailemiz, başta değerli bilim adamlarımız olmak üzere, konularında çok geniş ve derin bilgi birikimi olan uzmanlardan ve istedikleri zaman, istedikleri konularda görüşlerini aktarmak isteyen sanayicilerimizden oluşuyor.
Bursa, ülkemiz ekonomisinin vazgeçilmez bir organı olan sanayinin kalbinin attığı kentlerin ön sırasında yer alıyor, sanayideki gelişmeler, üretimdeki yenilikler, iç ve dış pazar hareketleri daima konunun uzmanlarının, bazen sanayicinin bizzat kendisinin kalemiyle, EKOHABERin sütunlarında, ilgi duyanların önüne seriliyor.
Gene ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektöründeki gelişmeler de ilgili uzmanlarca sizlere sunulmaktadır.
Ülkemizdeki ekonomik hareketler, Hükümetin ve ilgili Bakanlıkların uygulamaları, yurt dışı ilişkiler, sektör bazında gelişmeler ve benzeri konular hem haber, hem de değerlendirme olarak gazetemiz sütunlarında sizlerin bilginize aktarılmaktadır.
Ayrıca iş dünyasını ilgilendiren konularda, yasal zorunluluklar, kurallar, yönetmelikler de, konunun uzmanlarınca irdelenmektedir.
Tabii yaşamımızın her bölümünde önde koşan sağlığımızı koruma hedefli, sağlıklı beslenme kuralları da, kentimizin çok değerli beslenme uzmanınca, her hafta masamıza konuyor.
Bu arada, bir de ben varım tabii(!)
Ağustos 1999da yayınlanan 171.sayıdan itibaren her hafta köşemde sizlerle birlikteyim, ama ekonomist değilim, bilim adamı da değilim, mühendisim, yöneticiyim ve de Bursa sevdalısıyım. Kent ve kentlilik bilinci ağırlıklı olmak üzere, sizlerin kent içindeki yaşamınıza renklilik, güzellik, zenginlik ekleyecek, ülkemizden ve dünyadan çeşitli oluşumları, gelişimleri, bilgimin ve tecrübelerimin ışığında sizlerle paylaşıyorum. Zaman zaman kentimizi yönetenlere sesleniyorum, önerilerimi sunuyorum, yanlışların altını çiziyorum, doğruları alkışlıyorum.
Her hafta EKOHABERi okurken, her köşede farklı, hatta zıtlaşan görüşlerin yer aldığını sizler de fark ediyorsunuzdur. Hemen aklıma, DOSABın kurmaya çalıştığı, kömürle çalışacak meşhur DOSAB Santralinin Bursa gündeminin ön sıralarına yerleştiği günlerde, neredeyse EKOHABERin bütününde yer alan haber ve yazılarda santralin yanında yer alınırken, ben köşemde bu oluşumun zararlarının altını çizerek, karşısında oluşum geldi. Hatta yazımı gazeteye gönderdiğimde, yayınlanmama beklentim vardı, hiç ses çıkmadı. Salı günü köşemde, virgülüne kadar, kalın çizgileriyle beraber, yer aldı.
İşte EKOHABERi bu güne dek ayakta tutan temel yayın felsefesi bu, bu felsefeyi uygulamaya sokan beyin de, Tahsin Ardıç…
Sizlere aktarabildiğim tüm bu içerik ve özellikleriyle EKOHABERe baktığımda rahatlıkla diyebiliyorum ki, eğer ben bir iş adamı olsaydım, Salı sabahı önüme açacağım ilk gazete EKOHABER olurdu, diyorum, ya siz???

EKOHABER

Yorum Ekle