Bursa'dan gelen düetle sosyal patlama   


Yaklaşık 20 gündür tüm Türkiye bu ikiliyi konuşuyor, onları taklit ediyor. Bursalı iki müzisyen Bahtiyar Özdemir ve Aysun Taşçeşme. İkilinin ‘Aşk Çiçeğim’ şarkısına çektikleri eğlenceli mini video klip, günlerdir sosyal medyanın en çok konuşulan işi oldu.Sanırım fenomen ikili, mekan olarak da Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nın bir dersliğini kullanmış videoda. Yani öyle duydum. Emin olmamakla birlikte çok sevindim. Uzun yıllar önce o dersliklerde ben de müzik eğitimi alıyordum belki de ondan bu kadar heyecanlandım; kimbilir…  

Sözü Ercan Saatçi’ye, müziği de Ufuk Yıldırım’a ait olan şarkıyı 90’lı yılların sonlarına doğru Reha adlı müzisyenden dinledik ilk. Arada yine epey bir söyleyen oldu parçayı. Ardından 2004’te de Popstar yarışmasının olaylı yarışmacısı Bayhan albümüne aldı.

Son olarak da Oktay Göktürk, 6 ay önce melankolik bir klip eşliğinde dinleyicisiyle buluşturdu ‘Aşk Çiçeğim’i. Ancak yıllardır çeşitli isimler tarafından seslendirilen bu şarkı, Bahtiyar ve Aysun’un düetiyle ilk kez bu kadar etkili bir çıkış yakaladı. Bahtiyar’ın klavyesiyle eşlik ettiği ve kendine özgü yorumu bence tartışmasız çok başarılı. İnsanın içini acıtıyor sesi. Aysun’un güçlü sesi de muhteşem bence. Her iki hemşehrime de bundan sonraki müzikal hayatlarında başarılar diliyorum.

Şimdilerde herkes bu şarkıyı mırıldanıyor. ‘askcicegim’ hastagh’i ile onlar gibi şarkıyı söylemeye çalışıp videolar yüklüyorlar. Sempatik müzisyenlerin şarkı söylediği videoyu ti’ye almak için ünlüler de dahil herkes ‘Aşk Çiçeğim’ şarkısına video çekip internete atma telaşında.

Bu çılgınlığa son olarak ünlü popçu Demet Akalın ve eşi Okan Kurt da katıldı. Daha önce TV’lerde yayınlanan farklı ses yarışmalarına ayrı ayrı zamanlarda katılan ve jüri üyelerinden de tam not alan Aysun ve Bahtiyar, birinci olamamışlar ama bu şarkıya çektikleri videoyla öyle bir etki yarattılar ki onlar artık gönüllerin şampiyonu…

İşte merak edenler için fenomen düetin mini video klibi:

Yorum Ekle