Bursa’da CHP’nin üyesinden, Kılıçdaroğlu’na mektup!


CHP’nin Bursa’daki yönetimsel anlayışını Anıtkabir’de şikâyet eden üyelerden Sara Mızrak, bu kez de Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na mektup yazdı.Bursa’da CHP’nin geçen hafta sonu yapılan genişletilmiş il örgüt toplantısı, il yönetiminin üye ve bazı önemli isimlerle ihtilafını yeniden gündeme taşıdı.

En başta…

Yerel seçimde kendisi için tam anlamıyla çalışılmadığını, desteklenmediğini düşünen Mustafa Bozbey, yakınan en önemli isimlerin başında geliyor.

Son birkaç yıldır dillendirilen ‘Bursa’da Mustafa Bozbey’in devrini sonlandırma” gibi düşünce ve yaklaşımlar da, zaten konuşuluyordu.

Geçer hafta sonu…

CHP’nin yereldeki örgüt toplantısıyla, tam anlamıyla ‘içten kalan ve söylenmesi gerekenler’, hem il yönetimi hem de milletvekillerine söylendi.

Sara Mızrak!..

CHP’li bu üyenin ismi, geçen yıl bir grup partiliyle Anıtkabir’e gidilmesi, CHP’nin bugünü ve geleceği için kurucusu Atatürk’e iç dökülmesiyle gündeme gelmişti.

O günlerde konuştuğumuzda…

Öncelikle “Bizler, CHP’yi, kurumsal durumu, tüzel kişiliğiyle konuştuk.” diyordu ve bir ulusal gazetenin, saptırdığını ve algı operasyonunda kullandığını söylüyordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi…

Farklı illerden partililerin de katılımıyla Anıtkabir’de sonlanan yürüyüş için “CHP’nin geleceği ve kendimizin adaleti için yürüdük.” demişti.
Sonraki aylarla…

Mızrak, ihraç edilmek isteniyordu.

Yeni il örgütü toplantısında kendisine söz verilmeyince de, Yüksek Disiplin Kurulu’nun ‘Ret’ kararını açıklıyordu.

CHP’nin, dış dünyadan önce kendi içerisiyle iletişim kurma sorunu olduğu, yıllardır konuşulan bir durum olmaya devam ediyor.

İktidara karşı savunulan demokrasiye rağmen…

Farklı görüşlere, eleştirilere, sorulara kapalı olduğu gerekçesiyle ortaya konulan fotoğraf, Bursa’daki sancının yansıması gösteriliyor.

..Ve!

Bugün yeniden sütunlara taşıdığımız Mızrak’ın, ‘CHP Bursa Örgütü’ndeki sessiz çoğunluğun sesi olma’ gayesiyle beraber, yine kalemi elini aldığını duyduk.

İl örgütünün toplantısından…

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un yönetimi ve bazı milletvekillerinin tutum ve sözlerine karşılık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na mektup yazdı.

Zaten…

Sosyal medyada ifade ettiği eleştirel düşüncelerini ve CHP adına kaygılarını, derleme halinde mektuba dönüştürdü.

Her zamanki gibi…

CHP’nin bir ferdi olarak, CHP’nin içerisinde önemli bir kitlenin de yaşadığına inandığı eleştirel durumu, genel başkanına elektronik postayla mektubunu ulaştırıyordu.

Açıkçası…

Sara Mızrak, simgeleşen mücadele fotoğrafı veriyor.

Bir dipnotla…

İl örgütünün toplantısında, özellikle demokrasi ve çok sesliliğe desteği nedeniyle milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun sözleri, moral veriyordu.

Yorum Ekle