Bursa’da AK Parti’liler, 2002 Ruhu’yla kenetlendi!


Cumhurbaşkanı’nın yarın Bursa’ya gelişi, AK Parti’nin teşkilat ve üyelerini 'tek yürek' heyecanlandırdı, motive ediyor.Yerel seçim sonrasıyla…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Anadolu’nun bir büyük kentine gelecek olması, devletin gücü ve siyaset gündemi için de önem taşıyor.

Törenleriyle…

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu, Marmara ile Ege’nin bağlanması açısından, üstelik bayram öncesiyle memnuniyet oluşturuyor.

Avrupa’nın eski, eleştirilen sağlık sistemi ve koşullarına karşılık, Bursa Şehir Hastanesi de,  gelinen noktanın zirvesini, Anadolu’ya da önemi gösteriyor.

AK Parti’nin elindeki en büyük anakent olarak…

Erdoğan’ın Bursa’ya gelmesi de, kentsel beklentiler ve AK Parti’nin 81 ildeki teşkilatlarına moralin kavşağı, simgesi olacak.

Bursa’da, AK Parti’nin il ve ilçe teşkilatlarının an yönetimleri, kadın ve gençlik kolları ile üyelerinin, 2002 Ruhu’yla Erdoğan’ı bekledikleri anlaşılıyor.

Sosyal medya…

Çarpıcı mesajlarla dolu!

Erdoğan’ın acil gelişen programı için yoğun birkaç günü yöneten AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman’ın mesajı, “Hasret bitiyor!” diye başlıyor.

Devletin, insanına yeni hizmet projelerinin töreni nedeniyle…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kent halkına seslenerek, “Hemşerilerimizi, bu güzel kucaklaşmaya bekliyoruz.” davetinde bulunuyor.

Bir kenti tarafından yazılan mesajda, “Cumhurbaşkanımızla son görüşmemizden beri, epey özlem birikti” deniliyordu.

Erdoğan’ın, ayrıca…

Eski dönemlerde görev yapmış milletvekillerinden il ve ilçe başkanları ile belediye başkanlarıyla gerçekleştireceği buluşma da, motivasyonu yukarıya taşıyacak.

İstanbul ve Ankara’yla CHP’nin kurmak istediği baskı ve AK Parti’den siyasi parti veya partiler türetme düşüncelere karşısında, ‘2002 Ruhu’ buluşması olacak.

Bu arada…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan’ın, ‘alın terinin, emeğin hakkını verme’ buluşması vardı.

Yerel yönetime bağlı olarak…

Anakent belediyesine işçi ve memur personeli sağlayan BİNTED kuruluşunun çatısı altında, bu emekçiler de, ilk kez sendika kapsamına alındılar.

Üstelik…

Türkiye’de belediyelerin mali sıkıntı çektiği dönemde, Aktaş’ın, 5 bin dolayındaki çalışanı için böyle bir sendika güvencesi sağlaması, çok önemli bir gelişme oldu.

Erdoğan’ın gelişine sayılı saatler kala…

Aktaş’tan, “Alın terine saygı duyduğumuz emek gücümüzle Bursa’ya daha büyük hizmetleri hedefliyoruz.” mesajı anlamına geliyordu.

Renkli sis bombalarıyla karşılamanın yapıldığı, finalde beraberce bürokratların da katılımıyla ellerin havaya kaldırıldığı fotoğraflar, İstanbul ve Ankara'da olsa, ulusal medyada yayınlanır, günlerce konuşulurdu.

Yukarıda tüm anlattıklarımızla…

Erdoğan’ın arkasında duracağı, güç vereceği, gönül bağını kuracağı Bursa için AK Parti’nin teşkilatları da, belediyeleri de, şimdi yarına güvenle bakıyorlar.

Yorum Ekle