Bursa’da, AK Parti’den, CHP’ye ‘sert’ mesajlar!


Bursa’daki AK Parti’lilerin arasında, sosyal medya aracılığıyla CHP’nin HDP politikasına sert eleştiriler yöneltildi.30 Ağustos’a 48 saat kala…

İktidardan ana muhalefete, Bursa’da ‘Vatan’, ‘Millet’ ve ‘Türk Bayrağı’ değerleri üzerinden tepkiler ortaya konuldu.

Sosyal medya aracılığıyla…

Paylaşılan tepkilerde, ‘BirCHPKlasiği’ etiketi kullanıldı.

Haliyle…

En dikkati çeken, AK Bursa İl Başkanı Ayhan Salman oldu.

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın, HDP Bursa İl Başkanlığı’na ziyaretinin fotoğrafı kullanıldı.

Fotoğrafla beraber…

Yer verilen eleştiride, “Atatürk ''ün partisiyiz diye övünen Chp Ata' ya da Türk bayrağına da saygısı olmayan bir ortamda bulunmaktan çekinmiyor. Milletinin yanında değil karşısında durmak.” deniliyor.

Yanı sıra…

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın hakkında ise...

Personel politikasına yönelik eleştiriyle “Yahu Mudanya nere Tunceli nere... Hani Emekçinin hakkını, CHP savunuyordu. Kimler kimlerle beraber.” ifadesi kullanılıyordu.

Mudanya AK Parti İlçe Başkanı İnci Söğütlü de…

İlçe belediyesinin ‘Kitap’ fuarında, cezaevindeki Selahattin Demirtaş’ın kitabının satılmasını eleştiriyor.

AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Bülent Kandemir tarafından yapılan açıklamada da, CHP eleştiriliyor.

Kandemir, “CHP demek, zulüm demektir, seçimde kimsenin ekmeğiyle oynamama sözü veren CHP! Hani bunların insan sevgisi, hani bunların kimseyi ayırt etmeyeceğiz.” sözüyle dikkati çekiyor.

CHP, Bursa’yı da alacaklarına inanıyordu.

Bursa’da…

Dün, AK Parti’nin açıklamaları…

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, bugün CHP’yi anlatmaya ve partililerle buluşmaya geleceklerinin de öncesinde oluyor.

Yorum Ekle