Bursa Terminali’ni, UNESCO tescillesin!


Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali, Anadolu’daki havalimanlarından daha modern, içerisi ve dışarısı canlı, ferah ve yönetim anlayışıyla örnek…Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın dönemiyle Bursa Ulaşım A.Ş.’ye Mehmet Kürşat Çapar’ın Genel Müdür görevine getirilmesi, yeni sayfa açtı.

Dün oradaydık…

Aktaş’ın yönetimsel ilkeleri, Çapar’ın yönetim anlayışıyla birleşince, esnafıyla beraber sükunet içerisinde hizmet birliğine varıldı.

İşletmecilerin derneğine başkanlık yapan Yılmaz Ataş’a konuk olduğumuzda, esnafın kendisi tarafından ortaya konulan memnuniyeti dinledik.

Af buyurun, ama….

Hizmet tesisleri için yönetim kalitesi ve ölçüt olarak kabul edilen tuvaletler, 5 yıldızlı otellerle kıyas edilebilecek duruma dönüştürüldü.

Güvenlik denilince…

Toplumsal olaylara karşı, X-Ray cihazları kullanılması, önem ve özen gösterilmeye çalışılması, sosyal medyada “Sanki havalimanındayız” yorumuna bile neden oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Enver Karakoç’un göreve gelmesiyle de,  Zabıta’nın varlığı, kurallar bütünlüğüne riayet ve alınan memnuniyetle dikkati çekiyor.

Ataş, “Sayın Alinur Başkanımız ve sayın Genel Müdürümüz Çapar’a, camiamız adına teşekkür ediyoruz.” diyor.

Seyahat firmalarıyla beraber, “Camialarımızla diyaloğa önem veriliyor. Bizlere kulak veren bir yönetim anlayışı, en başta arzumuzdu. Böylelikle de, Terminal’in ortak doğrularını sağlıyor ve hizmet kalitesini de yükseltmiş oluyor.” yorumunda bulunuyor.

Ataş ailesi, Terminal’in beklentisi ve girişimleriyle yeni bir hizmet bütünlüğünü de Terminal’e kazandırdılar.

Seyahat firmaları çalışanlarının ihtiyacını karşılamak üzere…

Ana tesisin dışında hizmete giren Berivan Sosyal Tesisleri’nde, modern yeme-içme, çay-kahve ortamı sağlanırken, konaklama, kuru temizleme ve duş hizmetleri de yürütülüyor.

Öyle memuniyet almış ki…
Duyan geliyor.
Ünlü bir özel üniversitenin rektörü ve eşi, çay molasına konuk olurken, mennuyetlerini ifade etmişler.

Otobüsü arızalan bir turist kafilesi bile, tamirat anları sırasında bulvar kafeteryasındaymış gibi, güzel dinlenme imkanı bulmuşlar.
Sözünü ettiğimiz bu yeni tesis, otobüslerin bakım ve onarım sahasının yanıda ve bu sahada bile, kıyafetlere kadar belirli bir özen var.

Sosyal medyayı dün tararken…

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni çok beğenen bir vatandaşımız, “UNESCO tarafından tescil, koruma altına alınsın.” diyecek kadar, memnuniyetini ifade etmiş.

 

Yorum Ekle