Bursa kenetlenecek mi?


Bursaspor’un yeniden layık olduğu Süper Lig’e dönebilmesi için gerçekten siyasetçilerinden tutunda bu kenti yöneten herkesin, iş insanlarının sahip çıkmasıyla içinde bulunduğu sorunlardan kurtulabilir.Yoksa hepimiz sezon sonunda büyük hayal kırıklığıiçinde kalırız.

Neden böyle girdim yazıma biliyor musunuz dostlar!

Bursaspor Vergi Borcu yoktur kağıdınıalamadığı için maalesef kadrosuna dahil ettiği dört isim Serdar Özkan, Kerem Can Akyüz, Tayfur Bingöl ve piyangodan çıkan kaleci Emrullah Şalk’a lisans çıkartılamadı ve bu isimler yarın ki maçta sahada değil, tribündeolacaklar.

Bursaspor’a katkı verebilmek için BTSO Başkanı İbrahim Burkay tarafından başlatılan yardım kampanyasına katkılar artarak devam ediyor. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesiderken kampanyaya destek verenler arasına yıllarca Bursaspor formasını başarıyla terleten, hatta kulüplerine milyonlarca lira para kazandıran eski futbolcularından geldi. 160 üyesi bulunan Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği (BPFDD) üye sayısı kadar forma ile katıldı.

Önemli olan şu sıkıntılı günde kulübe destek verebilmek için herkesin harekete geçmesi şart. Öncelikle bu kentte yaşayan herkes Bursaspor’a destek olabilmek için en azından birer forma katkısı yapması gerekiyor, BTSO’nun açtığı hesaplarda.

Böyle olursa sanıyorum bu kampanyada hedeflenen 216 bin forma satışı rakamı artar.  Onun için de haydi Bursa şimdi kenetlenme, hatta mangaldaki ateşi elle tutma zamanı.

Şayet bunu yapabilirsek inanın Bursaspor, layık olmadığı TFF’den, tüm engellemelere karşın çıkabilir. Bursaspor, Eskişehirspor ve Osmanlıspor’un puanlarını silen İstanbul’un Futbol Federasyonu, 101 milyon TL fazla harcama yapan Fenerbahçeyi yasalara aykırıolarak kurtarabilmek için düğmeye bastı.

Ne diyelim, Bursaspor ile birlikte tüm takımlara sahip çıkabilecek yöneticileri keşke TFF’ye gönderebilsek.

İnanın bu kafa yapısıyla gidilirse, inanıyorum ki UEFA ‘yeter artık’ diyecek ve ülkemizin takımlarını ne Şampiyonlar, ne de UEFA Ligine alacak.

Şayet bu dürüstlüğü yapıp her kulübe eşit mesafede olmazsak bir işin sonu maalesef karanlık. Aydınlığa çıkmak için etraftaki kara duvarları ve kulüpçülüğü kaldırmak şart.


KARAGÜMRÜK MAÇI ÖNEMLİ

Yarın saat 19.00’da Timsah Arena’da ikinci yarının ilk maçını Fatih Karagümrük ile yapacağız. Yeniler maalesef lisansları alınmadığı için olamayacaklar.

Ancak b-sezon başında gençlerle çıktığımız maçta hakem triosunun anlamsız kararları nedeniyle alınacak puan maalesef elimizden uçmuştu.

Bugün Bursaspor’a gönül veren herkesintribüne gelerek takımına sahip çıkması şart. Onların vereceği destek Bursaspor’un ligin ikinci yarısına umutla başlamasınısağlayacaktır.

Onun için haydi yarın 19.00’a kadar ailenizle gününüzü geçirin, sonrasında da stadın yolunu Bursaspor’a destek olabilmek için tutun.

Yorum Ekle