Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne, yeni 3 daire ve 13 müdürlük!


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri arasında, meclis kararıyla kapsamlı yeniden yapılanma gerçekleştirildi.Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri arasında, meclis kararıyla kapsamlı yeniden yapılanma gerçekleştirildi.

İdari yapıda…

Günümüz koşulları dikkate alınarak, branşlaşmayı ve işlevleri güçlendirmek üzere, toplu karar alındı.

Yeni;

3 daire başkanlığı ve 12 şube müdürlüğü kurulurken, bazı dairelerde düzenleme yapıldı.

Bir süredir…

Mevcut bürokrat kadrosu için ‘yeniden yapılanma olacağı’ olacağı konuşulurken, şimdi de ilk kez atamalar, merakla bekleniyor.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin geçen haftaki toplantısında alınan kararı takiben, atamalar gerçekleştirilecek.

Basın Yayın ve Halklar İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nda; ‘Basın ve Yayın’, ‘Halkla İlişkiler’ ve ‘Dijital Medya’ şube müdürlükleri oluşturuldu.

Küçük Bab-ı Ali olarak bilinen…

Bursa’da, yaygınlaşan internet medyası, artık basın ve yayında ayrı branşla şube müdürlüğü görev alanına alındı.

Yeni kurulan…

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda; ‘Gençlik Hizmetleri’ ve ‘Spor İşleri’ şube müdürlükleri olacak.

Uluslar arası platform ile kentsel turizm ve tanıtım faaliyetleri, kurulmasına karar verilen Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nın çatısı altında toplandı.

Yeni daire başkanlığı tanımıyla da, bağlı ‘Dış İlişkiler’ ve ‘Turizm ve Tanıtma’ şube müdürlükleri faaliyet gösterecek.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nda, 2 ana başlıkla ‘İmar Uygulama’ ve ‘Şehir Planlama’ şube müdürlükleri tesis edildi.

Deprem riski, kentsel dönüşüm politikası ve uygulamaları da, özel branşlaşmayla yeni daire başkanlığı statütüsünde birleştirildi.

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı’nın kurulmasıyla beraber, şube müdürlükleri yapılanması da sağlandı.

Yeni;

‘Deprem ve Zemin İnceleme’ ve ‘Kentsel Tasarım’ şube müdürlükleri kurulurken, ‘Kentsel Dönüşüm’ şube müdürlüğü de bağladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın;

Eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğündeki eylem planıyla yürütülen ‘Sıfır Atık’ politikası ve uygulamaları, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda, ‘Sıfır Atık’ şube müdürlüğü yapılanmasına taşındı.

Küresel sorun ve gündem konusu olan;

‘İklim değişikliği’ de, aynı isim ve tanımlamayla Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda, yeni şube müdürlüğü oldu.

Yorum Ekle