Bursa, Bursaspor'la bu gidişatı; hiç ama hiç hak etmiyor!


Bursa’nın konumuna güç katacak, gücünü gösterecek, tanıtacak yegâne markası Bursaspor, ancak başarısızlığını, bu kent hiç ama hiç hak etmiyor.Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın anlamı ve önemi ne kadar büyükse, Trabzonspor ve Bursaspor’un da, Anadolu Futbolu için öyledir.

Maalesef…

‘Küme düşmeme’ mücadelesini, endişe ve korkuyla devam ettiren Bursaspor, Antalyaspor’a karşı dün elde ettiği mağlubiyetle umudunu sürdürüyor.

Bugün…

Bursaspor’un kendisi gibi küme düşmeme mücadelesi veren Göztepe’nin elde edeceği sonuç ve aynı Göztepe’nin haftaya konuk edilmesi, trajik durum oluşturuyor.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un da yanı sıra küme düşmemeye çalıştığını dikkate alırsak, Bursaspor’un kalan maçları kazanması, zaten yetmiyor.

Tüm bunlarla…

Yaşanan tedirginlik ve korkuyu, Bursa’nın hiç ama hiç hak etmediğini düşünüyoruz, önceki 2 sezondan da ders almamış bulunuyoruz.

Klişe olacak, ancak…

Anadolu’daki futbol kulüpleri içerisinde, Bursaspor kadar, yerel yönetimi ve kentlisi kadar da sahip çıkılan, gelir imkânları ve sportif tesislere sahip olanı yok.

Sahadaki başarı için…

Yeni stadyuma sahip olmak da, cömert yönetim kuruluna sahip olmak da yetmiyor, tamamen başarılı futbolcuları, genç yetenekleri sahaya çıkarmak gerekiyor.

Bakınız…

Avrupa’nın dünyaca ünlü futbol takımlarında, ünlü golcüleri kadar, çok genç yetenekleri de gol pasları veriyor, goller atıyor, derecelere taşıyor.

Bursaspor’un başarısı ve Avrupa’da da oynayabilmesi için ihtiyaç olan da, doğru ve başarılı futbolcuları, genç yetenekleri bulmak ve sahaya sürmek.

İşte!

Bütün, mesele bu!

Zaten…

Önemsediğimiz ve vurguladığımız bu meselenin ne kadar doğru olduğu da, Fenerbahçe’nin bu sezondaki başarısızlığıyla ortada.

Fenerbahçe
’ye, bu sezondaki perişanlığı ne kadar yakışmıyorsa, 5.şampiyon Bursaspor’a da, ‘küme düşmeme kaderi’ de yakışmıyor.

Yorum Ekle