BUNLARI HAKETMİYORUZ


Bursaspor bu şekilde maddi sıkıntılar nedeniyle bu durumda olmayı haketmiyorEkonomik kısmı başta olmak üzere virüsün de etkileriyle sıkıntılı bir hazırlık süreci ile sezonun ilk maçında, Süper Lig için en şanslı kulüplerden Adana Demirspor 'u konuk ettik.

Mustafa Hoca transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle takviye yapılamadığından, mevcut oyuncular ile kendi kafasındaki oyun planına göre en ideal kadroyu kurmaya çalışmış. İlk yarıda plan tıkır tıkır da işledi. Kalabalık orta sahanın önünde özellikle hücum hattının etkili presi ile Adana Demirspor'un yokları oynadığı bir ilk yarı oldu. Kornerden Ali Akman'ın kısacık boyu ile selefine nazire edercesine attığı kafa golü umutlarımızı iyice arttırmıştı.

İkinci yarıda tablo bir anda terse döndü. Bir anlık boşluk ile Mehmet Akyüz tecrübesini konuşturup takımına beraberliği getirdi. Oyun tam Adana Demirspor lehine dönmüşken Mustafa Hoca'nın Recep Aydın hamlesi ile oyunu tekrardan dengeledik. Ancak geriden çıkarken yapılan bir pas hatası sonucu geriye düştük. Açıkçası 2-1 geriye düştükten sonra pek etkili olamadık ve sonrasında kalemizde gördüğümüz gol ile sahadan 3-1 mağlup ayrıldık.

Takımımız gücü nispetinde elinden geleni yapmaya çalıştı. Özellikle ilk 45 dakika beklentilerin çok üstünde bir performans ortaya koyduk. Bu süreçte bir gol daha bulabilseydik yahut ikinci yarıdaki Recep Aydın'ın direkten dönen topu ağlarla buluşsaydı bu maç özelinde farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. Ancak maalesef sonuç istediğimiz gibi olmadı.

Bu maç ile kadromuzun Süper Lig mücadelesi için yeterli olup olmadığı gözler önüne serildi. 35-40 oyuncu ile yapılan antrenman, yeterli sayıda hazırlık maçı yapılamaması gibi elde de olmayan nedenler ile geçen hazırlık süreci sonrası ortaya konan performans fena değildi. Ancak bana göre sol bek, sağ bek, lider özellikleri olan bir stoper, ofansif bir orta saha, bir de fizik gücü üstün bir santrafor oyuncusu bana göre mutlaka doldurulması gereken eksiklikler. Bu kadar eksiği olan bir kadro ile başarı beklemek hayalperestlik olur.

Yukarıdaki saydığım bölgelere takviye için, ondan evvel transfer tahtasının açılması için ciddi meblağda bir miktarın kasaya konması lazım. Bu işin altından kalkacak güç şehrimizde var ancak hala kafalar kuma gömülü vaziyette. Bursa şehri binlerce firmaya ekmek veriyor da, istisnalar hariç binlerce firma Bursa şehrinin göz bebeği Bursaspor'u layık olduğu seviyeye taşımak için bir şey yapmıyor. Bu takımın ekonomik sıkıntı çekmesi tüm şehrin ayıbıdır. Bu takımın forma reklamı olmadan maça çıkmasının izahı dahi yoktur. Belli ki Bursapor kimsenin umurunda değil. Geçen seneki acı tecrübeden kimsenin canı yanmamış. Eksikler ile gene maçlar heba olacak, eksi üç puan ceza ile emekler çöpe atılacaksa daha sonra edilecek yardım maalesef yetmiyor. Bunu geçen sene net gördük. O yüzden Allah rızası in son bir kez şu takımı Süper Lig'e taşıyacak kaynağı oluşturun. Yarın her şey için çok geç olabilir. Bursa şehri bu durumları yaşamayı hak etmiyor.

İlgili fotogaleri için tıklayın.

Bursaspor - Adana Demirspor karşılaşması fotoğrafları

Yorum Ekle