Bu ‘meslek’ odasında, tüm oylar; O’na gitti!


Gözler önündeki yapılaşma düzeni ve kentleşme için düşünce ve dokunuşları önemli olan peyzaj mimarları, Bursa’da dün sandık başına gitti.Gözler önündeki yapılaşma düzeni ve kentleşme için düşünce ve dokunuşları önemli olan peyzaj mimarları, Bursa’da dün sandık başına gitti.

Bursa gibi, büyük kentte…

Peyzaj mimarlarının, temsilcilikten meslek odasına dönüşümü, 2 yıl öncesine dayanıyor.

Peyzaj Mimarları Odası’nın Bursa’da şubeleşmesini sağlayan Necla Özkaplan Yörüklü, ilk genel kurulla de ilk başkan seçilmişti.

Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi’nin geçen hafta sonu da 2.genel kurulu düzenlenmişti ve dün de sandık başına gidildi.

Kurucu Başkan…

Yörüklü, yeniden adaydı.

Üstelik…

Tek aday, durumundaydı.

‘Çağdaş Peyzaj Mimarları Grubu’ adayı olarak, tüm üyelerinin karşısına çıktı, kendisine güven de tam çıktı.

Bursa’da…

Peyzaj mimarlarının sayısı, 263’e ulaştı.

…Ve!

Yeni dönem yönetim kadrosunun belirleneceği sandık başına, %40 dolayında katılım gerçekleşti.

Meslektaşlarından tam güvenoyu alan Özkaplan Yörüklü, böylelikle başkanlık görevine devam ediyor.

Nilüfer Belediyesi’nde görevli peyzaj mimarı olan Özkaplan Yörüklü, TMMOB içerisinde, faal kimliğiyle biliniyor.

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu’nun daha önce sözcülüğünü yapmıştı ve ayrıca farklı sivil toplum örgütleri faaliyeti de bulunuyor.

Peyzaj kavramı ve gereğine önemle...

İmar ve planlama süreci ile saha uygulamalarında,  belediyeler nezdinde işbirliği protokollerinin hayata geçirilmesini de sağladı.Necla Özkaplan Yörüklü’nün başkanlığındaki yeni dönem yönetim kurulundaki üyelikler; Esra Özkan, Mustafa Kutlu, Mustafa Erdemir, Duygu Tangüler, Sabri Mert ve Elvan Ender’den oluşuyor.

Yönetim kurulu yedek üyelerinde, Sema Çırak, Erşan Menderes, Nilay Kocaman Önder, Merve Kutlucan Savcı, Hatice Öztürk, Merve Ersoy Mirici ve Emine Can yer alıyor.

Yörüklü Kaplan, kendisine desteğin teşekkürünü ve yeni dönem için temennisini, sosyal medya aracılığıyla paylaştı.

Mesleki sorumlulukla beraber…

Kamusal sorumluluğun da vurgulandığı açıklamada, “Yeni çalışma döneminin; ülkemiz, kentimiz ve mesleğimiz için başarılarla dolu olmasını dileriz.” İfadesine yer veriyor.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı NAZIM SEVGEL 18 Şubat 2020 12:21 Muhtesem Necla KAPLAN YORUKLU Hanımefendıyı canı gonulden kutluyorum.