Bu lig henüz başlamadı


Hani Süper Lig’de şampiyonluk adayı takımlar lige iyi başlamadığı zaman spor yorumcuları, ‘Henüz takım oturmadı. Hazır değiller. Lig 8. Haftadan sonra başlar’ derler ya, bizin tam 14 yıl aradan sonra yer aldığımız TFF 1.Lig’de aynen öyle.Sezona başlarken, transferi açık olan ve kadrolarını güçlendiren birçok takım henüz lige hazır değil. O nedenle ligin üst sıralarında değil, orta sıralarında yer alıyorlar. Burada yapılan yorumlarda, aynı süper lig için yapılanlardan pek farklı değil.

Her neyse biz bu ligde ilk kez yer alan, profesyonel olarak deneyimi olmayan genç bir kadro ile aldığımız 2 galibiyet gerçekten çok önemli. Neden diyecek olabilirsiniz. Stoper olarak savaşan iki oyuncumuz yıllardır ayrı mevkilerde görev yapılar. Sedat Dursun orta alan oyuncusu, Rüştü Hanlı ise sol bek.

Yani teknik direktör Yalçın Koşukavak bana göre resmen ‘şapkadan tavşan’ çıkarttı. Mevkiisi olmayan iki oyuncu Sedat ve Rüştü’den ilk üç haftada gerçekten olağanüstü verim aldı.

Ben hem cesareti nedeniyle Koşukavak’ı, hem de verdikleri mücadelelerden ötürü iki deneyimsiz oyuncuyu yürekten kutluyorum. Ben inanıyorum ki, kadroda yer alan ve ilk kez böylesine zorlu bir ligde mücadele eden bu gençler, bu şansı iyi kullandılar.

Bugün saha kenarında yapılan basın toplantısında Yalçın Koşukavak’ın, transfer tahtası ile ilgili bir soruya verdiği cevap çok ilginçti. Koşulavak, soruya üç kelimelik bir cevap verdi: Keşki 2 ay önce açılsaydı.

Çok doğru;

Bunun nedeni ile belli değil mi. Belli.

Çünkü Yalçın Koşukavak’ın oyun felsefesini yenilerin anlayabilmesi için biraz zamana ihtiyaçları var. Ancak gözlemlediğim kadarıyla milli ara Bursaspor’a gerçekten yaramış.

Çünkü teknik direktör Yalçın Koşukavak, oyun felsefesini oturtabilmek için takıma yeni katılan 13 isim ile birlikte, arkadaşlarıyla aralarındaki mesafeyi kapatabilmeleri hemen hemen her gün çift antrenman yapıyor. Yenilerde adaptasyon sürecini atlatabilmek için sesleri çıkmadan çalışıyor.

Birçok spor yorumcusu ve yazar arkadaşımız tecrübeli isimler Selçuk Şahin ve Özer Hurmacı’nın alınmasına karşı çıkar gibi yazılar yaptı. Benim anladığım kadarıyla bu tecrübeli ikili, teknik direktör Yalçın Koşukavak’ın saha içerisindeki yardımcıları olacak.

Özellikle dün sabah yapılan antrenmanda Selçuk ve Özer’in gençlerle ilgilenmeleri gerçekten bu takımın başarısı için önemliydi. En azından bu oyuncular iki abisinin deneyimlerinden çok ders alacaklar gibi. Tabii ki almak isterlerse!..

Şimdi önümüzde zorlu Osmanlıspor karşılaşması var.

Tabii ki hedef galibiyet.

Yalçın Koşukavak, rakibe göre tedbirlerini alıyor.

Bu nedenle taktik çalışmalar için antrenmanın kapılarını kapatarak burayla yoğunlaşacak.

Anladığım kadarıyla Koşukavak tam hazır olmamalarına karşın, Selçuk Şahin ile Özer Hurmacı’dan maçın ilerleyen bölümlerinde yararlanmanın hesaplarını yapıyor. Sanıyorum bu ikiliyi Bursaspor sevdalıları, Osmanlıspor karşılaşmasında sahada görebilecek.

Yorum Ekle