BÖYLE GİTMEZ !


Bursaspor Yönetimi şayet bu saatten sonra doğru hamleler yapamayacaksa istifa etmeleri en doğru hamle olur.Bursaspor için kötü bir maç geride kaldı derken daha kötü bir maçla karşılaşıyoruz.  

O yüzden de kadroda şu niye oynadı bu niye oynadı diye değerlendirme yapmanın manası yok. 

Kim oynarsa oynasın değişen bir şey olmuyor.  

Karşıda maç kazanmayı geçtim gol atmayı unutmuş bir rakip var.  

Senin sahada en iyi performans gösteren adamın ise kalecin Erhan.  

Savunmacıların Hasan Ayaroğlu ve Luka Caban da bir şeyler yapma çabasında. 

Gerçi kaleci Erhan da arkadaşlarına uydu ve kararsızlığı ile golü yedirdi.  

O golün yeneceği belliydi. 

Ankara ekibinin kanattan gelen her topuna kendi adamları kafa vururken bizim defans öylece seyretti. “Golü kesin böyle bir pozisyonda yiyeceğiz” demeyen Bursasporlu yoktur; ama bunu demesi ve önlem alması gereken Özcan Bizati öylece duruyor.

Savunma rakibe bol bol pozisyon veriyor. Orta sahan orta saha gibi değil.  

Ne rakibin çıkışını karşılayacak sertlikte ne de gol için üretken olabiliyor. 

BİZATİ İLE OLMUYOR 

Haftalardır orta sahanın yumuşak kaldığını göremeyip, alternatif üretemeyen Bizati’den özeleştiri falan beklemiyorum şahsen.  

Hoca diye kenarda duruyorsun haftalardır ne oyun anlayışın belli ne bir sistemin var. Ne takımı motive edebiliyorsun. 

Türkiye’de teknik adam dediğin lider özelliklerine sahip değilse isterse futbol uleması olsun başarı gelmez.  

Zaten ortada bir futbol ulemalığını da göremedik. 

Maalesef göreve geldiğinde korktuğum ne varsa başımıza geldi. 

Takımda enerjisizlik, kazanma azmi olmayışı kabul edilebilir şeyler değil. 

Gol yiyorsun reaksiyon yok. Bunlar teknik adamın takıma aşılaması gereken şeyler. 

Bunun yanı sıra yetersizlikleri ayan beyan ortada olan oyunculardan hala ısrarla medet ummak zorunda kalınıyor. 

Bir şeyler yapar belki diye beklediğimiz oyuncular da diğerlerine uyunca nasıl kazanacaksın ki? 

YÖNETİM KARARINI VERMELİ 

Yönetime gelince…  

Menajer tuzağına düşüp transferde büyük hatalar yaptılar.  

Hoca konusunda da en başından sonuna kadar hatalar yaptılar.  

Bu ikisi de tabelaya direkt etki eden en önemli unsurlar olduğuna göre ortadaki başarısızlığın baş adresinin yönetim olduğu gayet net olarak ortada. 

Yönetimsel anlamda diğer yanlışlara hiç girmiyorum. Evet birçok konuda çabaladılar, fedakarlık yaptılar. Bizler de o çabaların hakkını teslim ettik. Ancak Bursaspor bir alt ligde bu durumdaysa diğer hiçbir şeyin önemi kalmıyor. 

Geçen sene transfersiz daha iyi performans gösteren bir takım vardı. Bu sene o kadar para harcandı hale bakın !

Bursasporlular an itibariyle “Acaba düşer miyiz?” diye konuşmaya başladıysa yönetimin acilen doğru hamleler yapması gerekiyor.  

Yok eğer bu hamleleri yapamayacaklarsa da-ki benim de bu konuda inancım çok azaldı diyebilirim- istifa etmeleri en doğru hamle olacaktır.  

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mr Bizati 26 Kasım 2021 22:59 Bay Bizatiyle olacak is değil. Futbol adına bilgisinin yeterli olmadığı aşikar. Takımın ne oynadığı belli değil. Acilen gönderilmeli.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Kurtuluş savaşı 28 Kasım 2021 18:11 Bir şey yapamayacaklarsa gitsinler de çabalıyorlar. Yanlışlar olur. Doğrusunu söyleyelim hep beraber de, yönetimdekiler yapsınlar. O olmaz bu olmaz diye sadece eleştiri olmaz. Çözüm üretmek de gerek. Geçen sene faturalar bile ödenmiyordu. Bu yönetime üst lige çıkana kadar maddi-manevi şart

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mustafa Büke 28 Kasım 2021 15:07 17 transfer yaptik. Biz de acik ara liderligi korur sampiyon oluruz zannettik. Kadro siskinligi var. Bazı oyuncularımıza ihtar gönderip kendilerine kulüp bulmaları söylenmelidir. Bunlardan gelecek parayla, pek gelmez ama, yeni ve isabetli oyuncular alınmalıdır.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı İSMAİL16 28 Kasım 2021 10:58 Sırf yorum yapmış olmak için yazmayın sevgili Bursaspor'lu dostlar.Adam yönetim istifa çığlıkları atmıyor.Takım düşme potasında ise gereken hamleleri yapın,çare olun noktasında uyarıyor.Yok bu hamleleri yapmayacaksanız (orada olmanızın ne anlamı var) istifa edin diyor. Haksızmı? Bursaspor Büyük bir camiadır.Bunun küçültülmesine sebep olan kim olursa olsun Rahmetliğin ( İ.YAZICI ) sıfatı ile makam mevki işgal etmeye hakkı yoktur.Saygı ve sevgilerimle.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Bursalıyız 27 Kasım 2021 09:00 Emin Adanur a zaman verilmeli. Olsun takım ilk senesinde çıkamadı diye istifa mi edilir? Deneyim kazanmak biraz da böyle. Her is hemen öyle hoooop diye olmuyor. Amigo Selim le falan olacak isler değil.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Nihamsi 27 Kasım 2021 08:57 Yahu istifa etse ne olacak? Sen mi Başkan olacaksın? Takım bir alt lige daha düşerse ne olacak? Borçlarını ödeyemeyip Yemyeşil Bursaspor diye isim mi değiştirecek? Yazıklar olsun, koca şehir şu hale bak!!!

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı YALÇIN 27 Kasım 2021 00:43 Ne istifası hacı hangi yönetim gelecek yönetim mi var geçen seneyi çabuk unuttun galiba ne maaş ödemesi ne elektrik sen yapma bari Tarık