BİNDİK BİR ALAMETE...


1 Milyar TL dolayında olarak açıklanan Bursaspor’un devasa borcu yetmezmiş gibi, transfer tahtasının açılması için acilen 6 milyon liraya ihtiyaç olduğu haberiyle nur topu gibi bir mali krizimiz daha oldu...Futbol maddi açıdan öyle bir kavram yumağıdır ki, hesabınızı kitabınızı iyi yapamazsanız kambur kambur üstüne gelir.

Peki; o hesabı kitabı tutacak kim?

Kulübü yönetenler...

Hiç şüphe yok ki; bugün itibarıyla ortaya çıkan hazin tablonun sorumlusu sadece mevcut yönetim değil.

Hatta en az kusur/günah onlarda...

Geçmişten gelen hatalar silsilesi çığ gibi yuvarlana yuvarlana büyüyerek Özlüce’nin kapısına geldi dayandı.

Yola çıkarken önümüzdeki sezon için Süper Lig’e yükselme sözü veren başkan ve yöneticilerin cebini açmasıyla öyle çözülecek boyutta değil.

Mutlaka kent potansiyellerinden/dinamiklerinden destek şart ama şu an itibarıyla böyle bir tablo gözükmüyor. Camianın kanaat önderlerinden de ‘çıt’ çıkmadığına göre durum vahim!

‘Felaket tellallığı’ yaptığımızı düşünenler olabilir ama son 3-5 gün içinde yaşanan gelişmeleri de hiç kimse göz ardı etmesin. 

Bursaspor Başkanı ile Teknik Direktörü’nün Bursa Büyükşehir ve Nilüfer Belediye  Başkanları’na yaptığı ziyaretlerin sadece nezaket amaçlı olmadığı belli.

Çünkü zamanı değil!

Krizin çözümü için destek aradıkları çok açık ve net...

‘Bize güvenin, dik duruş, birlik beraberlik’ benzeri çağrılar artık Bursaspor gibi büyük bir topluluğu etkilemeye yetmez.

Şu iyi bilinmeli ki; lig maratonunun yarısını arkasında bırakan Bursaspor bugünkü görünümüyle klasmanda dibe vurmuş olsa da şampiyonluk görmüş ardından da lig üçüncülüğüyle bronz madalya takmış bir camiayı ancak ‘sözde değil, özde icraatlarla’ etkileyebilirsiniz.

Demek istediğim o ki; geçte olsa Bursaspor camiası artık uyandı.

Yeşil Beyaz sevdası damarlarda ama herkes neyin ne olduğunun da farkında!

Taraftar kulüp yönetimiyle hemdert olabilmek adına içtenlik şeffaflık bekliyor, gelecek için bir ışık görmek istiyor…

Ben ettim, ben yaptım, yaparım da’ tehditleriyle ona buna sallayan başkanların içine düştükleri açmazları ve kulübü düşürdükleri çıkmazları gören taraftar…

Artık böyle ‘profilin’ ne denli tehlikeli olduğunun ve de başarıya giden yolun ancak kol kola yürümekten geçtiğinin bilincinde ama…

Çaresizlik/sahipsizlik kavramı da giderek Bursaspor’u sarıp sarmalıyor.

‘Dost acı söyler’ misali kestirmeden söyleyip bitirelim:  

Bindik bir alamete tamam da; aman dikkat gitmeyelim kıyamete!

 

 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı İşin özü 20 Ocak 2022 23:44 Eyüp maçından en kötü 1 puanla dönülmeli yoksa işler yaş ben size söylüyüm.