Bayülgen: “Tipine bakan hiç kimse bu kadar duygusal olduğunu düşünmez”  


Fantezi müzik yapmasına rağmen Sanat Müziği, Halk Müziği ve hatta Pop Müzik severlerin bile mutlaka sevdiği bir Hakan Altun şarkısı vardır. “Benim yok” diyenin çıkacağını sanmıyorum.Tatil, bayram-seyran derken bir yaz tatilini daha bitirmiş bulunuyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılı herkese başarı ve mutluluklar getirsin inşallah. Ben de “bayram gelmiş neyime” diyenlerdendim… Ama arkadaşlarımın sürpriziyle bayramın 3. günü kendimi bir anda Sahne İstanbul’da Hakan Altun programında buldum. O gece onu dinlemeye gelenler arasında ünlü şovmen Okan Bayülgen de vardı. Program öncesi Hakan Altun’u kulisinde ziyaret eden Bayülgen’in kendisine söyledikleri çok doğru aslında: “Senin tipine bakan hiç kimse bu kadar duygusal bir adam olduğunu düşünmez.”

Ama işte o gerçek bir sanatçı… Bu müzik adamını çok seviyorum. Herkesin yüreğine dokunabilen buğulu sesini, yorumunu, beyefendi kişiliğini, mütevaziliğini, naifliğini, hayattaki duruşunu, içimizi delip geçen şarkılarını sevmeyen var mıdır acaba? Fantezi müzik yapmasına rağmen Sanat Müziği, Halk Müziği ve hatta Pop Müzik severlerin bile mutlaka sevdiği bir Hakan Altun şarkısı vardır. “Benim yok” diyenin çıkacağını sanmıyorum.

Hadi hangisi sizin şarkınız? ‘Hani Bekleyecektin’, ‘Ağlamak Yüreğim’, ‘Teklif Ediyorum’, ‘Bir Telefon’ ve daha niceleri… Son albümü ‘Aşk Lütfen Gel’ de müthiş bir çalışma, yüreğine sağlık Hakan Altun… İTÜ Türk Musikisi Konservatuarı’ndan mezun olan Altun, aynı zamanda muazzam bir udi. Yüreğine sağlık güzel adam...

YENİDEN BURSA’YA ‘AKIN’ EDİLECEK

Bursa’da gece hayatı yeniden renkleniyor. Eğlence severler yaşadı. Uzun bir aradan sonra canlı performansta en iyi isimlerin başında gelen Akın Soy, uzunca bir aradan sonra yeniden sevenleriyle buluşuyor. Yaklaşık 3 hafta önce Bademli’de hizmete giren My Kulis’te Çarşamba, Cuma ve Cumartesi geceleri sahne almaya başlayan Akın Soy’u dinlemeye ve izlemeye her yerden çıkıp çıkıp geleceklerine eminim.

Neden mi? Çünkü tecrübeyle sabit. Bir kez sahnesini izleyen müptelası oluyor. Biz bile daha önce sahne aldığı mekana İstanbul’dan kalkıp gelmiştik. Üstelik tam 3 kez… Bir sinema filmi için Bursa’da olduğumuz süreçte ünlü oyuncu arkadaşlarımızla gitmiştik. Sonra onlar da Akın’ın sahne enerjisine, ışığına ve yorumuna hayran kaldılar ve birkaç kez daha gittik. Bursa’daki Etkinlikler Ajandası’na ‘Akın’a gitmek’ ibaresi de muhakkak yerleştirilmeli. Sevgili Akın’a tekrar “Bursa’ya hoş geldin” diyor, ilk fırsatta yoğun tempodan kaçıp onunla eğlenmeye geleceğimize söz veriyorum.

 

 

Yorum Ekle