BATAKLIKTAN NASIL ÇIKARIZ?


Yazı için bilgisayarın karşısına geçince biz bu günlere nasıl geldik diye düşündüm.Ellili yaşların yarısını geçmiş olan ben geriye doğru bir hatırlama turuna çıktım.
Sözde ! büyük aslında büyütülmüş İstanbul'un semt takımlarının korkulu rüyası Yeşil inciler bir kaç tökezlemeden ve 2004 yılındaki talihsiz küme düşme hadisesinden sonra silkinip çok kısa sürede ayağa kalkıp Türk futbolunda 2010 devrimini gerçekleştirmiştir.
2010 yılı dendiğinde herkesin aklına Türk futbol tarihine imkansızı başaran, yanlı medyasını  federasyonunu ve diğer tüm güçlerini dize getiren tertemiz şampiyon Bursaspor gelecektir.
Bursaspor şampiyon olduktan sonra maalesef çeşitli sebeplerden dolayı hepimizin beklediği hamleleri yapamayarak bir kaç şampiyonluk daha alamamıştır. Şampiyon başkan rahmetli İbrahim Yazıcı'nın vefatı ile birlikte gerileme dönemi başlamıştır. Bursaspor için karanlık günler belediye destekli Körüstan ve sonrasında Bölükbaşı yönetimleri döneminde başlamıştır. Aslında aklı selim Bursasporlular o günlerde bugünleri görmeye başladılar.

EN BÜYÜK SUÇLU GRUPLAR VE KONGRE ÜYELERİ

Görmeyen veya ‘çeşitli sebeplerle görmek istemeyen’ bir kısım taraftar grupları ve kongre üyeleri sayesinde Bursapor Ali Ay yönetimiyle uçurumun kenarına getirilmiştir.
Trabzonda son maçta ligte kaldıktan sonraki kongrede Ali Ay'ın tekrar başkanlığa seçilmesi sonun başlangıçı olmuştur. Transferlerde yapılan yanlışlar hoca ve futbolcu seçiminde menajer ilişkileri koskoca şampiyonu yok etmiştir.
 Maalesef Bursaspor seçilebilecek en kötü yönetimlerin seçilmesi nedeniyle bugün Alt ligde Play-Off mücadelesi yapmak zorunda kaldı.
Suçlu arayacaksak başta taraftar ve kongre üyeleri olmak üzere hepimiz az veya çok suçluyuz.

BURSASPOR YÖNETİLMİYOR

Bursaspor alt ligte üçüncü sınıf teknik direktörlerin oyuncağı haline getirilirken şehirde birkaç cılız ses haricinde kimseden ses çıkmamıştır. Ne yazıkki bursaspor uzunca bir zamandır yönetilmiyor kendi halinde gidiyor. Transfer tahtası son anda açılıyor ve yine yanlış transferler yapılıyor kadro mühendisliği yok koskoca Bursaspor bütün bir sezonu forvet ve kanat oyuncusu olmadan tamamlıyor.   

BİZE ÖZSELEK RUHU LAZIM

Bu sezon çıkamazsak  bizim için dünyanın sonu gelirmi . Elbette gelmez ama bizim içimizde 1987 yılında Tayyare sinemasındaki kongrede ikinci lige düşmüş kimsenin sahip çıkmadığı takıma ayaküstü liste yaparak sahip çıkan rahmetli Orhan Özselek başkanın inancı azmi ve aklı olması lazım.
O yıl ikinci lig için kurduğu takımı birinci ligte beşinci yapan başkan zengin değildi çok parası yoktu ama içinde Bursaspor sevgisi vardı.

İLERİ GELENLER GÖREVİNİ YAPMALI

Bursasporun çok borcu yok. Eğer akıllı iş bilen kişiler tarafından yönetilirse altından kalkılamaz bir borç değil. Bizim ezeli rakiplerimizin milyarlarca borçları var onlar bir şekilde hallediyorsa bizde hallederiz. Bursa'nın ileri gelenleri ,zenginleri valisi, yerel yöneticileri bu taşın altına ellerini sokmak zorundalar. Play Offta ne olur bilemem çıkarız çıkamayız ama çıksakta kalsakta yapılacak ilk iş acilen kongre kararı almaktır.

KONGRE KARARI ALINMALI

Bizim önümüzde iki yol var. Birincisi çok zengin birilerinin yönetime talip olup paraları ile bu dar boğazdan çıkmamızı sağlamaları ki ben bunu uygun bulmuyorum; çünkü bu durumda alacaklıların ismi değişir borç değişmez.
İkinci yol ,bu şehirde hepimizin tanıdığı kaliteli, futboldan anlayan, dürüst namuslu, liyakat sahibi bir sürü arkadaşımız var. Bu gibi güvenilir arkadaşlardan oluşturulacak bir yönetime yukarıda saydığım şehrin dinamiklerinin maddi destekleri ile biz bu durumu atlatırız.

BAZILARI SAÇMA HAYALLERDEN VAZGEÇSİN

Çeşitli güvenilir kaynaklardan gelen ilginç bilgiler var bir kısım eski başkanların ve yöneticilerin bu borç ödenmez kulübü kapatalım Karacabey vs gibi bir kulüple isim değiştirirek devam edelim.
Beyler burası Malatya, Kayseri, Antep ,Erzurum, veya Göztepe değil bu düşüncelerinizin altında kalırsınız.
Koskoca Şampiyon Bursaspor adını bile ağzınıza alırken dikkat edeceksiniz.
Bu şehirde kazandıklarınızın diyetini ödemek zorundasınız. Öyle veya böyle isteyerek veya istemeyerek bu takıma yardım edeceksiniz. El birliği ile bu günleri atlatacağız ve bu bataklıktan çıkacağız           

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Cihangir 16 Temmuz 2020 14:48 Doğru ve yerinde bir tespit.. Tebrikler..