Başkan Aktaş’ın nikahı, 30 Ağustos’ta kıyılmış!


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın oğlu Safa Hilmi Aktaş, flaş bir sosyal medya paylaşımında bulundu.Birkaç gün geriye dönersek…

Toplu ulaşımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da ücretsiz olması, oybirliğiyle karara bağlandı, ancak…

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nden dışarıya yansıyanla ‘Başkan Aktaş’ın 30 Ağustos’a karşı olduğu’ eleştirileri gelişti.

Sosyal medyada yayılan kısa videoya göre, ‘30 Ağustos’un, halkın genelini ilgilendirmediği’ ifadesi ortaya atıldı.

Aktaş’ın tüm açıklamasına göre…

Tek günlü bayramda, ‘toplumun kent geneliyle dolaşımı ve toplu ulaşım araçlarına ihtiyacı’ ele alınıyor.

Devlet Kutlaması ve Protokolü’ne dayalı söz konusu milli bayramda, sivil insan hareketinin yoğunluğu, değerlendirmeye alınıyor.

Hatta…

Şehit ve gazilere minnetin de ifade edildiği 30 Ağustos’ta, belediye meclis üyelerinin resmi kutlama programlarına katılımları da tartışmaya açılıyor.

Meclis sonrasıyla…

Aktaş, tüm açıklamasından sınırlı alıntıyla kendisine karşı algı operasyonu ve linç kampanyası başlatılmak istendiğini vurguluyor.

Bu gelişmeler yaşanırken…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın oğlu Safa Hilmi Aktaş, babasının yaşadığı duruma sessiz kalmadı.

Sosyal medya aracılığıyla…

Oğul mimar Aktaş, flaş açıklamada bulundu.

Babasına yöneltilen ‘30 Ağustos’ eleştirilerine karşı…

Ailesinden alıntı bir gerçekle “’Zafer Bayramı’na düşman’ dediğiniz kişinin evlilik yıldönümü, 30 Ağustos ve hususi yapılmış bir tercih.” diyordu.

Sözlerinin devamıyla…

Tepkisini ortaya koyarak, “Kendisi için en önemli günü bu tarih olarak seçen biri bu bayrama nasıl karşı çıkar? Açıklamayı dinlemek yerine sadece karalıyorsunuz başka bir şey değil.” diyor.

Bu arada…

Başkan Aktaş, dünkü açıklamasıyla da, “Milli manevi değerlere hassasiyet noktamızı kimse sınamasın. Meclis’te tartışan arkadaşlarımız karşılıklı olarak özür dilediler.” ifadesine yer veriyor.

Ayrıca…

Meclisteki ’30 Ağustos’ tartışmasına karşılık, “Bir Allah'ın kulu “18 Mart’ta da ulaşımı ücretsiz yapalım” demedi." sözlüyle de dikkati çekiyor.

Yorum Ekle