ATATÜRK DÜŞMANLARINI TAKDİR EDİYORUM!


Atatürk’e düşmanlık edenleri takdir ediyorum. Gerçekten zeki insanlar! Orgeneral: İsmet İnönü 

Mareşal: Fevzi Çakmak 

Orgeneral: İzzettin Çalışlar 

Orgeneral: Cevat Çobanlı 

Orgeneral: Fahrettin Altay 

Orgeneral: Mehmet Kazım Orbay 

Orgeneral: Yakup Şevki Subaşı 

Korgeneral: Kazım Karabekir 

Korgeneral: Ali Hikmet Ayerdem 

Korgeneral: Şükrü Naili Gökberk 

Tümgeneral: Mehmet Rüştü Sakarya 

Tümgeneral Mehmet Zeki Soydemir 

Tümgeneral: Yusuf İzzet 

Albay: Mehmet Arif Örgüç 

Albay: Hasan Mümtaz Çeçen 

Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı 

Celal Bayar (Galip Hoca takma adıyla Anadolu’yu örgütleyen kahraman) 

Mehmet Çavuş (Sağ kolumu kaybettim; ama sol kolum var diyerek savaşa devam eden kahraman) 

Süvari Yakup Çavuş 

Çerkez Ethem 

Sütçü İmam 

Yörük Ali Efe 

Kazım Tuzcuoğlu 

Vecihi Hürkuş 

Salih Bozok 

Hasan Tahsin 

Şahin Bey 

Mehmet Akif Ersoy 

KADIN KAHRAMANLAR 

Gördesli Makbule

Satı Çırpan

Nezahat Onbaşı  

Tayyar Rahmiye 

Kara Fatma (Kahramanlıklarıyla Üsteğmen rütbesine yükseltildi) 

Şerife Bacı 

Halime Çavuş (Erkek kılığına girip Kurtuluş savaşına katılan kahraman) 

Çete Emir Ayşe 

Halide Onbaşı (Halide Edip Adıvar) Sivil olduğu halde Kurtuluş savaşına verdiği destekten dolayı rütbe alan kahraman. 

Binbaşı Ayşe 

Hafız Selman İzbeli 

ÇOCUK KAHRAMANLAR 

Şekerci Ökkeş 

Bombacı Ahmet 

Etlioğlu Ahmet Duran 

Çuhadar Ali 

Edip Somunoğlu 

Çukurovalı Osman 

Tüm Onbeşliler 

Kuvay-i Milliye ve İlk meclis mensupları, Asker, sivil, erkek, kadın, çocuk, yazar, şair, memur, mühendis, siyasetçi, çiftçi, gazeteci, doktor, hemşire, bürokrat, İmam, esnaf Türk Milleti’nin binlerce kahramanı. 

Kimi cephede göğüs göğüse savaşmış, kimi cephane yapmış, kimi mermi taşımış, kimi yemek, kimi su. Kimi oğullarını cepheye göndermiş “Vatanı kurtarmadan dönme” demiş, kimi ziynet eşyalarını çıkarıp vermiş, kimi askere çorap, çedik örmüş kimi gazetesinde, meydanlarda halkı örgütlemiş. 

Önce Çanakkale’de albayken, sonrasında kurtuluş savaşında Başkomutanları Mustafa Kemal Atatürk’ün emrinde O’nun açtığı yolda yürümüşler mücadele etmişler. Vatan topraklarını düşmandan temizleyip yeni bir ülke kurmuşlar. 

Hepsi de Mustafa Kemal’in silah arkadaşı, yol arkadaşı, askeri olmaktan gurur duymuş. 

Ve tabi ki buna ilave olarak o yıllarda yaşayan milyonlarca vatandaşı da unutmayalım. 

Ama ne tasadüftür ki (!) Yukarıda saydığım isimlerden hiçbiri Atatürk’ün gizli amacını (!) İngiliz ajanı olduğunu (!) Hilafeti yıkmak için görevlendirildiğini (!) lanetlenmiş (!) olduğunu çözememiş.  

Ama 80 yıl sonra yani günümüzde yaşayan bazıları çözmüş! 

Gerçekten bravo! 

Günümüzde Atatürk’e düşmanlık edenler yukarıda saydığım isimlerden zeki ve daha vatansever demek ki!  

Takdir ediyorum hepsini (!) 

Bir devri en iyi yaşayanlar mı iyi bilir; yoksa o devirden 80 yıl sonra yaşayanlar mı? 

Cevap belli olduğuna göre 

Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa adın çoktan yazıldı mücevher taşa. 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mustafa ÇINAR 25 Temmuz 2020 16:30 Mükemmel bir yazı.anlamayan vatan hainlerine kapak olmul

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Coşkun Göze 25 Temmuz 2020 13:16 Muhteşem ve çok zekice yazılmış bir yazı. Tebrik ediyorum.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mehmet Cengiz 25 Temmuz 2020 21:20 ....Alemdar gemisini İstanbul'dan kaçırırken kefken açıklarında Fransızların makinalı tüfek ateşiyle şehit ettikleri (Kurtuluş Savaşı nın tek deniz şehidi) Recep dayıya, İstanbul'dan silah ve muhimmat kaçırırken soğuktan parmakları donan ve kesilmek zorunda kalınan dolayısıyla büyük taarruza katılamayan istihbaratci Bulgar Sadık a, Yunan ordusunun içine kadar girip İstihbarat çalışması yapan , ama sonunda yunanlılar tarafından yakalanan, Mustafa Kemal'in özel gayretleriyle saliverilen ( vatanım sensin dizisindeki Albay Cevdet) Yüzbaşı Gavur Mümin'e Bursa'da düşman'a ilk kurşunu atan Teğmen Halil Nuri Yurdakul'a Bıçak kullanarak yedi Yunan askerini saf dışı bırakan iğneli pembe hanım'a İzmir'de ilk kurşunu atan, Hasan Tahsin'e (Osman Nevres) “Savaştım Yunana karşı, o günlerden iki hatıram kaldı. Biri kadınlığımla yaptığım savaş, öteki de rahmetli Atatürk'ün göğsüme taktığı İstiklal Madalyası... ” diyen Çete Emir Ayşe'ye İnegöl'ün işgali sırasında oğlunun Yunan askerlere yol gösterdiğini öğrenince silahı beline takıp, oğlunu bulup alnının ortasından vuran Domaniçli Habibe kadına Isimlerini unuttuğumuz binlercesi ne........." “Geldikleri gibi giderler” deyip, geldiklerinden biraz daha hızlı gitmelerini sağlayan Mustafa Kemal’e… Aldığımız her nefesi borçluyuz. Bilin istedim. Bu kısım tarafımdan yazılmıştır.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Cansel Gül 25 Temmuz 2020 10:31 Mükemmel bşr makale tebrikler.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ridvan Tosun 25 Temmuz 2020 23:08 Allah hepsinin mekanini cennet eylesin .Ne mutlu Turkum diyene.HEPIMIZ MUSTAFA KEMALIN ASKERLERIYIZ.Ruhunuz sad olsun

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Barış Üzümcü 25 Temmuz 2020 23:15 Tarihi bir yazı olmuş.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Aytek K.T 29 Temmuz 2020 19:47 Aşağıda biri demiş ki 630 yıllık devleti hiçe sayıp İngiliz anayasasini getirmiş falan filan.Sanki Atatürk Osmanlı subayı değildi de Japon subayiydi sanki ortada bir imparatorluk kalmıştı.Sanki ülkenin doğusu batısı düsmanla kaplanmamış, ajanlar fink atmıyor herşey güllük gülistanlik Atamız gelmiş yav bu kadar hizmet ettim şu Osmanliyi bitireyim de Türkiye Cumhuriyeti ni kurayım (tc söylemi genellikle teröristlerin kullandığı bir soylemdir,dikkat etmek lazım eğer desteklenen yer orası değilse.Türkiye Cumhuriyeti diyeceksiniz).3-5 sahte kahraman,94 yılda gelen nesil,benim atam değil sizin ataniz ona değil dedelerime borçluyum ,bunları kullanmak için Yunan falan olmak lazım diyeceğim ama onlar bile sizden daha saygılıdır.Klişe olacak biliyorum ama Mustafa Kemal Atatürk ve o dönem ecdadımız olmasaydı belki birçok şeyi göremeyecektik.Gidin bu nefreti içinizde yaşayın buradan pislik atıp bu güzel yaziyida kirletmeyin.Biz peygamber efendimiz Hz.Muhammed (sav) ın yolundan giden,ceddine ve ecdadina bağlı,Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün milletimizle beraber bize sağladığı herşeye şükreden ve onun izinden giden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız.Lutfen yorum yazarken haddinizi bilin.Tarik Çapçı beye de bu güzel yazıyı yazdığı için teşekkür ederim.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı İskender 26 Temmuz 2020 15:51 Allah razı olsun gerçekleri yazdığınız için

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Abdullah deģer 25 Temmuz 2020 22:07 Kaleminn kadar cok yasa tarik yuregine saglik ..

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Veysel ÇİÇEK 25 Temmuz 2020 20:52 Yorumsuz güzellikte,,,eline ,kalemine sağlık,,

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ahmet Tabak 26 Temmuz 2020 13:41 Bunlara yorum yazmak bile ne olduklarını anlatmaya yetmez boş ver gitsin

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı İbo 26 Temmuz 2020 07:45 NOKTA

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Sabri şahin 26 Temmuz 2020 13:01 Bir gazi torunu olarak 630 yıllık bir cihan devletini tasviye edip yerine ingilizlerin anayasasını yazıp onayladığı batı kanunlarından oluşan bir devletininin adına tc dendi 630yıllık tarihini kültürünü yok sayanlar sahte üç beş kahraman yaratarak halka dayattılar 94yıldır yetiştirdikleri nesiller ortada ahlakin imanın dinin türk aile değerlerinin yapısının tamamen yok edildiği ortada. Ben şahsen sizin ataniza hiç bir şey borçlu değilim kendi dedelerime borçluyum.