AT İZİ İT İZİ


Gündem çok yoğun, gündem karışık.Suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Reis Sedat Peker, itiraf videolarına devam ediyor.
Bu itiraflar, doğrudur, yanlıştır, inanırsınız, inanmazsınız, bilemem ama iddialar çok ciddi.
Dayanaklarının ve kanıtlarının da Sedat Peker tarafından servis edilmesi, bu videoların izlenme oranlarını milyonlara ulaştırıyor.

Burada bana garip gelen çok şey var ancak bana en garip gelen şey, herkes suskun…
Başta Cumhuriyet savcıları olmak üzere, ne muhalefet partileri, ne barolar, kimse belirgin bir adım atmıyor, atamıyor!..

Ana muhalefet partisinde bazı sivri, muhalif vekiller ve büyük kalemler hariç hiç kimse bu iddiaları araştıracak adımları atmıyor.

Bana garip gelen başka şey ise, bu kadar ciddi iddialar eğer gerçek ise, bunları gün yüzüne çıkartmak, ana muhalefetin işi değil midir?
Eğer ana muhalefet bu olayları Suç örgütü olduğu iddia edilen Reis Sedat Peker videolarından öğreniyor ise, bana göre bu gidişte bir sıkıntı vardır.
Yok eğer ana muhalefet bunları önceden biliyor ise, kamuoyu bunları neden Reis Sedat Peker videolarından öğreniyor?

Bir yanda ekonomik kriz, diğer yanda işsizlik, pandemi, değer kaybı önlenemeyen Türk Lirası, çok zorlu günler yaşıyoruz.
Markete girdiğimizde, hane için en temel ihtiyaç aldığımızda bile ödediğimiz tutar en az 3 haneli oluyor.
Ülkede zamlanmayan tek şey var, maaşlar.
Alım gücümüz mum gibi erirken, her şey giderek astronomik pahalılaşıyor.

Ülkenin en temel geliri vergiler. Vergilerimizde ne yazık ki büyük ihaleler ile müteahhitlere, taşeronlara ve alt taşeronlara akıtıldığı iddia ediliyor.
Böylece vatandaş ocağında patates soğan bulduğunda şükrediyor.

Eski Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak‘ın istifa mesajında yazdığı gibi, ülkede gerçekten at izi it izine karışmış.

At izlerinin it izinden ayrıldığı, demokratik yarınlar diliyorum.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Aybars MANER 06 Haziran 2021 19:11 Anlaşılan SUSURLUK’tan bu güne değişen hiç birşey yok.Bu güzel ülkenin başına gelen en güzel şey MUSTAFA KEMAL gerisi tırıvırı.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Nilüfer Yüksel 07 Haziran 2021 06:47 Kaleminize sağlık..

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Nebiye uygur 06 Haziran 2021 22:51 Eline sağlık .basarilar diliyorum..

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Gülay Alınca 06 Haziran 2021 19:05 Kesinlikle katılıyorum. Ülkemizde %20 lik kesim var . Onların destekleriyle ,herşeyin farkında olan %80 lere ulaşan bilinçli halk susturuluyor çünkü sesini çıkartanın kafasını kopartıyorlar . Herkes herşeyin farkında.!

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Umut Arslan 06 Haziran 2021 18:42 Net ve düşünmeye sevk eden bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Gůrsel 06 Haziran 2021 18:27 Çöküş başladı fren patladı birbirlerini yiyecekler

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Cihat Uygur 09 Haziran 2021 11:45 "O"İzler demokrasi mücadelesi ile ayrılacaktır. İnsanlara ulaşan bu bilgilendirme yazısı;Bir emektir.Kalemine ve emeğine sağlık.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Bahar Yildirim 15 Temmuz 2021 09:15 Ne de guzel kaleme almissiniz. Bol gunesli gunlerimiz olur umarim...

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hayal Demiray 16 Haziran 2021 15:52 Ne günlere kaldık, vah canım ülkem vah. Elinize sağlık, çok güzel anlatmışsınız.