sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Arınç’a ilk yanıt; Faruk Çelik’ten, Erdoğan da, sözünü dün söyledi!


Bülent Arınç’ın söylediklerine AK Parti’de ilk ve hemen tepkiyi verenlerin başında, Faruk Çelik vardı. Ve Erdoğan da, dün diyeceğini sakınmadı.Bülent Arınç’ın söylediklerine AK Parti’de ilk ve hemen tepkiyi verenlerin başında, Faruk Çelik vardı. Ve Erdoğan da, dün diyeceğini sakınmadı.

3 gün öncesiyle canlı yayında Arınç, “Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tutuklu kalmaması lazım. Selahattin Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir.” demişti.

Söyleyen;

AK Parti’nin 3 kurucusundan, daha önce TBMM’ye başkanlık yapmış ve üstelik Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’nun üyesi olunca, haliyle hükümetle ilişkilendirilmeye taşınan bir gelişme oluştu.

Zaten…

Gündemin sıcak meselelerine, flaş yorumlarıyla bilinen ve başlı başına gündem oluşturan Arınç, yine böyle yankı uyandırdı.

Arınç’ın sözleri işitililir işitilmez…

Bursa’nın da önemli siyaset aktörlerinden Faruk Çelik, aynı gecesiyle de hemen tepkisini ortaya koydu.

Sosyal medya aracılığıyla…

Öncelikle;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın reform açıklamalarında bulunduğuna dikkati çekiyordu.

Böyle süreçte, karar vericiler de dahil olmak üzere herkese görev düşdüğünü dile getirerek, “Önü arkası hesap edilmeden sarfedilen bazı açıklamaların, oluşan bu güven ortamına zarar vereceği açıktır.” diyordu.

Arınç’a atıf olarak yorumlanan sözlerine devamla “Parti yönetiminde çok seslilik, istişare zemininde olduğu müddetçe sorunların çözümüne katkı sağlar.

Aksi takdirde heva ve hevesleri besler ki bunun da ne ülkemize ne milletimize faydası vardır.” mesajını paylaştı.

…Ve!

Erdoğan da, ülkenin geçirdiği dönemin anlam ve hassasiyetinden söz ederken, Arınç’ı eleştirdi.

Partililerine seslenen Erdoğan, “Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz.” ifadesini kullanıyordu.

Arınç’ın sözlerinden…

Yönettiği siyaset kurumu ve hükûmetten soyutlayarak, “Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi açıklamaları hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez.” ifadesini kullanıyordu.

Siyasi politika olarak, “Bizim nerede durduğumuz bellidir, istikametinde değişiklik yoktur. Teröre bulaşmış, terörle el ele kol kola yürüyenler bizim temasta olduğumuz kişiler olamaz.” tavrında bulunuyordu.

Geçmişte…

Arınç, bazı değerlendirmeleriyle AK Parti ve hükûmetini tartışmaların odağına düşürmüştü.

…Ve!

Ortaya o bazı düşünceler, özeleştiri olarak da, Erdoğan’ın düşüncesi ve nabız arayışı olarak da, yorumlanmıştı.

Nitekim…

Siyasi iradenin, demokrasi ve hukukta yeni reformlardan söz ettiği şu günlerde, yeni flaş açıklamaları da, bu çerçevedeydi.

Anımsarsak…

Arınç’ın AK Parti’deki geleceği tartışmalara çekilse de, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’na alınmıştı

Ortalık, yeniden karıştı, ama…

Sözlerimizin başında;

Faruk Çelik’in sözlerini, sütunlara taşıdık.

 TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da, 1 yıl öncesinde “Bülent Arınç'ın yerinde olsam, YİK toplantısına gitmezdim. Net, istifa ederdim.” dediğini, dün sosyal medya hesabında yeniden vurguladı.

Toplumun kafası, karışık!

Yorum Ekle