ALİ AY ADAY OLACAK MI? 


Bursaspor eski başkanı Ali Ay’a aday olup olmayacağını sordum.Bursaspor kongresi öncesi camiada “Kimler aday olacak?” Sorusunun cevabı aranıyor. 

Aday olacağını ifade eden, bu yönde çalışmalar yapan isimler var. Kendilerini hem basın yoluyla hem de sosyal medya hesaplarıyla ifade edip vaatlerini, çalışmalarını paylaşıyorlar. 

Takdir kamuoyunun tabi ki. 

Şahsen cumartesi günü listeler netleşene kadar adaylar hakkında yorum yapmak istemiyorum.  

İfade ettiğim gibi aday adayları kendilerini medya yoluyla anlatıyor, tanıtmaya çalışıyor. 

Ancak aday olup olmayacağı merak edilen, camia kulislerinde tartışılan eski Başkan Ali Ay ile ilgili sağlıklı bilgi alınamıyor.  

Ben de o kısmı aydınlatmak adına kendisine ulaştım ve niyetini sordum.  

Uzun bir konuşmamız oldu. Özetleyerek kendisinin ağzından çıkanları sizlere aktarmak istiyorum. 

Evet eski Başkan Ali Ay’ın yaklaşan kongre öncesi görüşleri şöyle… 

“Açıkçası adaylık ile ilgili bir süredir çalışmalar yapıyorum. Hesap, kitap, neye ihtiyaç var bir süredir çalışıyorum. Tahtanın açılması ve takımı Süper Lige döndürmek için transfer dahil 100 milyon liradan fazla acil paraya ihtiyaç olduğunu gördüm. Anlaşma yoluna gidilerek bu rakam belki biraz daha düşürülebilir yani bu sıkıntı çözülebilir.

TEK VE GÜÇLÜ BİR ADAYLI KONGRE OLMALI

Ancak Bursaspor camiasının asıl ihtiyacı olan şey güven ve birliktelik.  

Bunun için de açıkça söylüyorum güçlü ve tek adaylı bir kongre olması gerekiyor. 

Çünkü muhalefet olduğunda bir türlü o gerekli birliktelik sağlanamıyor. 

ADAYLARI GÖRÜNCE VAZGEÇTİM 

Evet adaylık için çalışmalar yaptım, hazırlandım; ancak çıkan adayları görünce vazgeçtim diyebilirim. 

Zira böyle bir atmosferde seçime girmek istemiyorum.  

Benim sanayici çevrem çok geniş. Göreve çok daha güçlü bir şekilde dönebilirdim.

Birde sürekli benim paramı kurtarmak için aday olacağım sürekli yazılıp çiziliyor. 

Ben çok iyi bir Bursasporluyum takımı buradan çıkarmayı en çok benim isteyeceğime inanmak istenilmiyor. 

Şu anki duruma ne kadar üzüldüğümü kimse bilmiyor. Sürekli algı operasyonları yapıldı, yapılmaya devam da ediliyor benim için.  

HATALARIM OLDU AMA KALSAYDIM FARKLI OLURDU

Benim de çok hatalarım oldu. Tabi ki. En büyük sorumluluk benim bunu kabul ediyorum. Mali konulardaki sıkıntı bizi kötü bir sürece itti.

Biz aslında mali alanı iyi yönetiyorduk. Sadece Le Guen döneminde limitleri aşmak zorunda kaldık. Sonrasında o dönem ihtiyaç olan mali kaynağı hiçbir yerden bulamadık. Kimse destek olmadı. Ben de o dönem mali destek için müsait değildim ve bir tıkanma yaşadık. 

Ama emin olun, ben kalsaydım, geçen sene Süper Lig’e geçen sene dönerdik ve borç 300 milyon seviyesine inerdi. 

MENFAATLER BURSASPOR SEVGİSİNİN ÖNÜNE GEÇMİŞ 

Mali konuları geçtim, Bursaspor camiasının ne büyük problemi menfaatlerin Bursaspor sevgisinin önüne geçmiş olması. İnanın bu her kesime sirayet etmiş durumda. Bu anlayıştan kurtulmak gerekiyor. İnanın muhatap olduğum kişiler arasında Bursasporluyum diyenlerin çoğu menfaatlerini ön planda tutuyordu. 

Ben Bursaspor’un başarısı için tüm bunları yine göğüslemeye hazırdım; ancak dediğim gibi bu şartlarda bir seçime girmeyi düşünmüyorum. Kısacası beni vazgeçiren mali tablo değil mevcut seçim atmosferi diyebilirim. 

Dilerim seçilecek başkan adayı başarılı olur ve Bursaspor’umuzu ait olduğu Süper Lig’e çıkarır. Yarın öbür gün dilerim olmaz ama bana ihtiyaç olur da "Gel Ali Başkan” denirse o zaman görevden tabi ki kaçmam” 

Evet Ali Ay’ın ifadeleri özetle böyleydi.  

Yazmamamı rica ettiği söylemleri, sitemleri de oldu tabi ki. Ancak merak edilen “Aday olacak mı?” sorusunun cevabını ve nedenini açıkça ifade etti. 

Ayın 15’indeki başvuruya kadar kararı değişir mi bilemiyorum; ama şu an için aday olmaktan vazgeçmiş durumda. 

Takdir sizlerin… 

Tüm Bursaspor Camiasının Ramazan Bayramı'nı kutluyorum.  

Sevdiklerinizle, sağlıkla, daha nice bayramlara ulaşmanız dileğiyle… 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ersin Kurtulus 13 Mayıs 2021 22:55 Bence nasıl düşündüyse çıkarabilir,bir şans verilebilir.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mehmet 16 13 Mayıs 2021 17:47 Valla ali bey mümkünse değil başkanlık klübün etrafından bile gecmeyin diyorsunuz biz mali tabloyu iyi yönetiyorduk diye siz gelmeden kongrelerde açıklanan borç 300 400 civariydı siz geldikten sonra o iyi yönetiğiniz mali tabli 600 700 ler civarina çıktı

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Sedat Kuruçay 13 Mayıs 2021 10:04 Bir kez yapılınca hata olur , ikincisi kabul edilebilir insaf Ali ay üç sene olunca bu hata olmaktan çıkıyor tek sorumlu sensin sakın aday falan olma yoksa ikinci lig yolcusu oluruz mazallah .

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Tuncay 13 Mayıs 2021 02:22 Ali ay hala başkanlığa devam etseydi biz şu anda 3.ligde olurduk mümkünse Bursaspor’dan uzak dursun taraftarın tek isteği bu