AL KALEMİ SEN YAZ!


2. Başkan Emin Adanur’un istifası sürpriz değil beklenen bir gelişmeydi. Göreve geldiğinden beri icraatlardaki yaptığı yanlışların doğrularını sel gibi önüne katıp götüren bir yönetici çok önceden bu kararı almalıydı.Her şeyi biliyor edasıyla geldiği Bursaspor makamında aslında hiçbir şey bilmediğini daha Mustafa Er’den sonraki ilk teknik direktör seçimiyle fark edilmişti ama İyi niyetle bir şeyler yapacak faturası ile görmezden gelindi.Ne var ki aradan geçen 6 aylık süreçte yönetim ders alınması gereken ne kadar hata, yanlış varsa hepsini yaşadı ve de yaşattı.

Sonuç?

Bu sezon başlangıcı, gelişmesi ve geldiğimiz yer!

Bursaspor tarihinde bu kadar çok hata ve yanlış yapma toleransı, lüksü olan başka biri hiç oldu mu?

Az sayıda da olsa geçmişteki karanlık dönemler dâhil Bursaspor’un yönetimsel bakımdan bu kadar dibe vurduğu bir süreç hiç yaşanmamıştı.

Akıllardaki ‘Madem kapıyı çarpıp Özlüce’yi terk edecektin de neden 3 yavru Timsah’ı tapuları ile paketleyip Trabzon’a gönderdin’ sorusunun yanıtını yine biz verelim:

“Kulübe verdiğini iddia ettiği maddi desteği geri almak için olmasın sakın!”

Sayın Adanur, Bursaspor’da iş başı yaptığı günden beri hep ‘yalnız bırakıldığından, verilen sözlerin tutulmadığından’ ya da ‘Kent dinamiklerinden gerekli desteği alamadığından’ yakındı durdu.

Hatta daha da ileri giderek ‘Birileri tarafından engelleme amacıyla yollarına takoz konduğu’ iddiasında bulundu.

Peki kimdi ya da kimlerdi o birileri?

Hep meçhulü işaret edip, karanlığa ateş etti...

Bakıyorum da son istifa açıklamasında yine aynı sitemler, üstü kapalı aynı göndermeler. Bu kez işin içine taraftarı ve medyayı da katmış, ‘üstüme çok geldiler, yıprattılar’ diyor.

Medyaya sallama bölümünde üstüme alınarak söyleyeyim; ortada ne varsa onu yazıyoruz sadece, Sayın Adanur.

Bugün gelinen noktada mevcut görünümüyle Bursaspor’a “iyi” diyebilecek kimse var mı bu memlekette?
Kalemi sana versek bundan çok daha fazlasını, çok daha ağırını sen bile yazarsın...

 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Fiko 28 Ocak 2022 16:22 Hocam çok az yazmışsınız

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Vedat Akcokoca 28 Ocak 2022 14:44 Yaziklar olsun sana, Baskanlik yapmaya degil Manejerlik yapmaya gelmissin.