Aktaş’tan, bürokrasiye ‘yeni’ atamalar yapıldı!


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde, üst idari yapıda yeni düzenlemeler yapılarak, yeni atamalar uygulamaya geçirildi.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kurumsal bürokraside yeni dönemin ilk ve kapsamlı yeniden yapılanmasını gerçekleştirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin önceki günkü kararı doğrultusunda, 3 genel sekreter yardımcılığı, fiilen kaldırıldı.

Genel sekreter yardımcılıkları sonlandırılarak…

Ahmet Aka’nın ‘Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı’ görevine, Gazali Şen’in ‘Ulaşım Dairesi Başkanı’ görevine ve Murat Uşun’un ‘Yerel ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanı’ görevine ataması yapıldı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Numan Şeker’in görevi, ‘İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı’ olarak değiştirildi.

Ulaşım Dairesi Başkanı Hakan Bebek’in yeni görevi, yeni oluşturulan ‘Park Bahçeler ve Sahil Hizmetleri Dairesi Başkanı’ olarak belirlendi.

ARGE Şube Müdürü Muhammed Kürşat Gürsoy, diğer yeni düzenlemeyle oluşturulan “Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Dairesi Başkanı’ görevine getirildi.

Eski bürokratlardan Cengiz Akyol, üst yönetim kademesine dönüşle Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanı olarak atandı.

Protokol ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Hüseyin Buran da, yeni kararlar kapsamıyla ‘Kültür ve Sanat Daire Başkanı’ oldu.

‘Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’ ve ‘Sosyal Hizmet Dairesi Başkanlığı’ için başka kurumlardan geçişle atama yapılacağı konuşuluyor.

Bu arada…

Zabıta’da, ilginç durum gelişti.

Zabıta Dairesi’nin eski başkanlarından Esat Yalman, açtığı davanın kararı gereğince bu göreve dün döndü.

Önceki başkanın döneminden beri açtığı davalar ve bu görevinde de fazla kalamadığı dönüşler içerisinde bulunuyordu.

Zabıta Dairesi Başkanı Enver Karakoç, sağlık sorunu nedeniyle sürdürülen düzenli ve başarılı giden tedavi programı nedeniyle görevi başında olamıyor.

Vekalet edilen koltuğunda, şu an başkası var.

Yorum Ekle