Aktaş’ın bürokratları, Dündar’a konuk oldu!


Aktaş’ın bürokratları, Dündar’a konuk oldu!Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları, dün Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar tarafından konuk edildiler.

Dündar, henüz resmi açılışı gerçekleştirilmeyen Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni, Türkiye’nin de bir gurur eseri olarak, ziyarete açtı.
Bursa dışından davet edilen veya farklı organizasyonlara gelen yerli ve yabancılar ile farklı kurum mensuplarına tanıtımlar devam ediyor.

Dün…

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratlarını konuk eden Dündar, eşlik ederek tanıtımda bulundu.

Dündar’ın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a ilettiği davetin ardından, toplu ziyaretle bürokratlarına da tanıtım yapıldı.

Osman Gazi’nin kurduğu; Devlet-i Aliyye’nin temellerinin atıldığı Bursa’nın Fethi ve o yılların kentini anlatan 42 metre çapındaki panoramik siluete tanıklık edildi.

Gökyüzü ve ses efektleriyle beraber, muazzam bir geçmişe yolculuk gerçekleşirken, gezintinin sonrasıyla Dündar, bürokratlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Dündar’la konuştuğumuzda…

Türkiye’ye, eşsiz bir tarihi ve turistik projeyi, 60 milyon TL dolayındaki bütçeyle kazandırmış olduklarını belirtiyordu.

Sohbetimizle…

Osmangazi’ye yeni kent meydanı kazandırabilmeyi de konuşurken, tahminen 200 milyon TL bedelli projenin yapım ihalesine, katılımcı çıkmaması da konuşuldu.

Dündar, “Merkezi yönetimin projelerde öteleme yaptığı, müteahhitlerin beklenti içerisine girdikleri dönemde, meydan ihalemiz için 15 dolayında dosya alınmasına rağmen, katılımcı olmadı.” diyordu.

Bu duruma gerekçe öngörüsü olarak, “Türkiye’nin ekonomisine kasteden dış etkenler, döviz kurunda yükselişe, istikrarsızlık görüntüsüne neden oldu. Müteahhitlerin de, endişe yaşadığı düşüncesindeyiz.” ifadesini kullandı.

Dündar, “Müteahhitlere düzenli ödeme yapıyoruz ve öyle borcumuz yok. Meydan ihalemizi, yeniden ilan edeceğiz” bilgisini verdi.

Yorum Ekle