Aktaş, ilçelere İdeal 11’i kurdu!


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde, ilçelerdeki saha çalışmaları için ‘daire başkanı’ deneyimine sahip bürokratlar görevlendirildi.Önceki başkan Recep Altepe ve işbaşındaki Başkan Alinur Aktaş’ın görevden aldığı eski daire başkanları, ilçelerde görev yapacaklar.

Dün…

Görev tebliğleri yapıldı.

Kapsamdaki bürokatlar, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki ayrı 2 odada, belirli bir hizmet alanı veya görevi verilmeksizin, mesai geçiriyorlardı.

Eski daire başkanları, alındıkları göreve veya başka hizmet alanıyla dönmek isterlerken, aynı maaşı almaya devam etseler de, görev beklentisini sürdürdüler.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da, bu deneyimli bürokratlarından, saha görevleriyle faydalanmak istediğini duymuştuk.

Dün itibariyle…

Uygulamaya geçildi.

Merkez ve yakın 7 ilçenin dışındaki ilçelerde, kurumsal program ve icraatın takibi ile haftalık raporlaması için İdeail 11’in görevlendirilmesi yapıldı.

Yeni karara göre…

Eski genel sekreter yardımcıları; Neşet Çakmaklı’ya Yenişehir, Fehmi Ökten’e Mustafakemalpaşa ve Mustafa Altın’a İznik verildi.

Hüseyin Demirbüken’e Karacabey, Eren Kural’a Orhaneli, Bahattin Kuşoğlu’na Büyükorhan, Cevat Eriş’e Keles, Haluk Bilgesay’a Harmancık, Esat Yalman’a Orhangazi, Gülsüm Anafarta’ya Mustafakemalpaşa ve Mahmut Turna’ya Orhaneli verildi.

Her hafta başı, rapor verecekler.

Bürokratlara makam otomobili tahsis edilemedi, ancak Harcırah Kanuna’na göre kendilerine ödeme yapılacak.

Kapsamdaki bürokratlar arasında, eski görevlerine dönmek için dava süreci bulunanlar var ve mevcut daire başkanlıklarının görev, yetki ve sorumluluğu gerekçesiyle yeni görevlendirmeye karşı olanlar da bulunuyor.

Yorum Ekle