AK Parti, İmamoğlu’nun kolisini, Bursa’da verilenle kıyasladı!


İstanbul’u yöneten İmamoğlu’nun gıda yardım kolisinin, ülkeye örnek gösterilen harekete dönüşmesi, AK Parti tarafından Bursa merkezli olarak, sosyal medya kenetlenmesiyle cevaplandı.İstanbul’u yöneten İmamoğlu’nun gıda yardım kolisinin, özellikle bazı çevrelerce ülkeye örnek gösterilen harekete dönüşmesi, AK Parti tarafından Bursa’da sosyal medya kenetlenmesiyle cevaplandı.

Dün, geç saatlerde…

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman’ın, sosyal medya hesabına taşıdığı görselli açıklama, yurt sathındaki partilelerde de yankı buldu.

Bu paylaşımla…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kolisi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın kolisiyle kıyas ediliyor.

İstanbul’da…

Yardıma katkıda bulunmak isteyenler için de değeri 150 TL olarak duyurulan gıda kolisindeki içerik ve maliyeti eleştiriliyor.

İstanbul’da dağıtılan…

Kolideki çeşidin az ve niteliğinin de zayıf olduğu vurgulanıyor ve toplam değerinin 71.42 TL olduğundan söz ediliyor.Bursa’da dağıtılan…

Gıda kolisinin gıda niteliği ve daha fazla çeşitliliğine ve toplam değerinin 141.70 TL olduğuna, dikkat çekiliyor.

Twitter’da, #PrototipDeğilGerçek etiketiyle yapılan paylaşımda, koli ağırlıkları da, kıyas ediliyor.

Gıda kolisi ağırlığının, İstanbul’dakinde 8.5 kilogramken, Bursa’da 16.4 kilogram olduğu da belirtiliyor.

AK Partililer arasında…

Paylaşım, süratle yayıldı.

Ülkenin diğer ucundaki Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da, “İstanbul konuşur, Bursa yapar...Helal olsun, Alinur Başkan” ifadesini kullandı.

Yaşanan bu gelişme, siyasi anlam yüklü!

CHP’li İmamoğlu üzerinden...

AK Parti’nin, yönetimindeki en büyük kent Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin aleyhine algı operasyonu gerekçesiyle sessizliğini bozması olarak yorumlanıyor.

Yorum Ekle