CHP Bursa'da amaç; Mustafa Bozbey’i makamdan tasfiye etmek miydi?


Ana muhalefet CHP’nin Bursa’daki genişletilmiş örgüt toplantısı, kendi gerçekleriyle yüzleşme gerçeği ve sınavına dönüştü.Kurumsal iç konular, sorunlar nedeniyle...

Aslında CHP’nin meselesi, kendisiyle!

Toplumsal olarak…

Hükümete yönelik eleştirel düşünce ve uyarı refleksi, İYİ Parti ve diğer işbirliği bağlarıyla da birleşince, CHP’nin İstanbul ve Ankara’da önünü açtı.

Bursa’daki örgüt toplantısından…

Dışarıya yansıyanlara bakarsak, il yönetimi ile üyelerin arasında, yönetim ile başlıca önemli isimler arasında, kronik sorunlar bulunuyor.

Özellikle…

Mustafa Bozbey başta olmak üzere ve üyelerden özellikle Sara Mızrak gibi cesur konuşanlarla ‘kurumsal sorgulama ve yüzleşme ortamı’ oluştu.

Malum…

CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un, yerel seçim gecesi İstanbul’da bulunması ve zafer fotoğrafı içerisinde yer alması, çok manidar görülmüştü.

Siyasi hüzne boğulan ve yeniden sayım umuduna kapılan Bursa’daki CHP’liler de, İstanbul’daki kadar kenetlenme, sahiplenme bekliyordu.

Açıkçası…

İl yönetimi ve bazı milletvekilleriyle görüş ayrılığını da dikkate alırsak, zaten genel kamuoyunda bile, “CHP Bursa'da amaç; kişisel ihtilaflar ve meselelerle Mustafa Bozbey’i makamdan tasfiye etmek miydi?” sorusu soruluyor.

…Ve!

Elbette ki, adil ve demokratik bir yönetim, iç işleyiş, Bursa’da CHP’li üyelerin ortak beklentisini oluşturuyor.

Bursa’yı da kazanmak isteyen CHP’nin, önce üyelerinin gönlünü kazanabilmesi, halktan önce üyelerine dokunabilmesi gereği gözüküyor.

Örgütsel buluşmada…

İl yönetiminin talebine rağmen, CHP Yüksek Disiplin Kurulu’nun kararıyla ihraç edilmesi ret edilen Mızrak, resmen konuşma hakkı elde edemedi.

Bu duruma rağmen…

Bulunduğu yerden, sessizlerin sesi olmaya çalıştı.

Yanı sıra…

CHP’nin aralarında çeşitli görevler üstlenmiş veya üstlenen bazı önemli isimler de, kurumsal iç gidişata eleştirel yaklaşıyor.

Bu arada…

Gazetecilik açısından…

CHP’nin, gazetecilerle istikrarlı ve belirli bir üslupta diyalog kuramama sorunu, kronik boyutta devam ediyor.

Oldum olası…

“Medya yazmıyor!” gibi düşünce, topluma da telkin ediliyor.

Toplumla iletişim kurmak için…

CHP’nin kurumsal siyasetinin ve yerel yönetim icraatının duyurulması için ne derece sosyal medya kullanabiliyor?

Bugün…

Twitter’le dünya yönetiliyor, hükümet kendisini anlatıyor.

Devir bu!

Medyanın genelinden yakınan CHP’de, ana muhalefetin sesi olan ve Deniz Baykal’a ait Halk TV’ye ne derece sahip çıkıldığı da, mali sorun ve işten çıkarmalarla malum…

Ayrıca…

CHP’nin milletvekilleri de, toplumsal ve kamusal meselelerde basın açıklamaları yapmak ve ortaya konuşmak yerine, hükümetin, bakanların kapısını da çalsalar…

Yasak mı var!

Yorum Ekle