Mahkeme uzaklaştırdı,"gidecek yerim yok dedi"

Adana'da eşi 39 yaşındaki Bergüzar Yıldırım'ın şikayetiyle, 3 ay süreyle evden uzaklaştırma cezası verilen 43 yaşındaki Mert Yıldırım, 'gidecek yerim yok' diyerek karara direnince, polis zoruyla evden çıkartıldı.

Mahkeme uzaklaştırdı,"gidecek yerim yok dedi"
- A +

 

Merkez Seyhan İlçesi'nin Döşeme Mahallesi'nde oturan 17 yıllık evli Mert ile Bergüzar Yıldırım çifti, uzun zamandan beri devam eden geçimsizlik nedeniyle ayrılma aşamasına geldi. Eşinin ev ile ilgilenmediğini, kazandığı bütün parayı da alkole verdiğini söyleyen Bergüzar Yıldırım, ondan şikayetçi oldu. Mert Yıldırım hakkında 3 ay evden uzaklaştırma kararı verildi.

Kararın tebliğ edilmesine rağmen gidecek yeri olmadığını ileri süren Mert Yıldırım, eve geldi. Kapının kilit göbeğini kıran Yıldırım, eşinin komşuda olmasını fırsat bilip eve girdi. Eve döndüğünde mahkeme kararıyla uzaklaştırması bulunan Mert Yıldırım'ı karşısında gören 3 çocuk annesi Bergüzar Yıldırım, polisi aradı. Bergüzar Yıldırım'ın ihbarı üzerine eve polis ekipleri geldi. Aşırı derecede alkollü olduğu için güçlükle konuşan Mert Yıldırım, evden ayrılmak istemediğini söyledi. Polisler, evden gitmemek için bahaneler sıralayıp, "Siz gidin ben biraz sonra giderim. Benim kimseye zararım yok, evime geldim. Gidecek yerim yok. Parkta mı yatayım?" diyen Mert Yıldırım'ı güçlükle ikna etti. Ayağa kalkıp sallanarak ekip aracına binen Mert Yıldırım, evinden 150 metre ileride bırakıldı.

Eşinin akıllanması için ceza alması gerektiğini belirten Bergüzar Yıldırım, "2'si genç, 3 tane kızımız var. Bu adam çalışmıyor, kazandığı parayı da içkiye veriyor. Ders alana kadar eve gelmesini istemiyorum. Gitsin, parkta mı yatar, sokakta mı kalır nerede yatarsa yatsın. Ben evimde bu adamı istemiyorum" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler