Mahallemizin her yeri inşaat oldu

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Balat Mahalle Muhtarı Ersin Yetik, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en eski yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde en büyük sıkıntımız arka arkaya yapılan inşaatlar ”diye konuştu.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

 Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Balat  Mahalle Muhtarı Ersin Yetik, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en eski yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde en büyük sıkıntımız arka arkaya yapılan inşaatlar. Bursa’nın en leziz mahallerinden biri olan Balat daha önce çok sirin bir köydü. Her yer tarlaydı. Zamanla Bursa’ da hızla gelişen inşaat sektörü en yoğun bizim mahallemizde faaliyet gösteriyor. Bu da beraberinde birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Özellikle alt yapı ve yollarda yaşadığımız sıkıntılar mahallemizde yaşayan vatandaşlarımıza zor anlar yaşatıyor” dedi.

BALAT’I HERKES BİLİR

Balat Mahallesi’nin on bine yaklaşan nüfusuyla şehir yaşamında önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatan muhtar Ersin Yetik, “Balat’ı Bursa’da kime sorsanız bilir. Vatandaşlar tarafından çok iyi tanınan mahallemizde en büyük sıkıntılarımızdan biri de okulumuzun olmaması. 2011 yılından beri mahallemize okul kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ama bir türlü başarılı olamadık. Bursa’nın göbeğinde böyle bir merkez mahallenin okulunun olmaması bizi çok üzüyor. Öğrencilerimiz çevre mahallede bulunan okullara gidiyorlar. Bu da ailelere ve öğrencilere hem ekstradan bir zaman kaybı ve maddi kayba neden oluyor. Kış aylarının bu günlerde kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde özellikle minik öğrencilerimiz çevre mahallelerde bulunan okullarına giderken yollarda perişan oluyor” diye konuştu.

SAĞLIK OCAĞI İSTİYORUZ

Balat Mahalle Muhtarı Ersin Yetik elektrik ve park bahçe gibi konularda da sıkıntılara yaşadıklarını belirterek, “Bunların yanında mahallemizin en büyük sıkıntılarından biri mahallemizde sağlık ocağının bulunmaması. Mahallede yaşayan vatandaşlar çevre mahallemizde bulunan sağlık ocaklarına gidiyor. Sağlık ocaklarına toplu taşıma araçları ile giden yaşlı vatandaşlarımız büyük sıkıntı yaşıyor. Mahallemize en kısa sürede bir sağlı ocağı yapılmasını istiyoruz” dedi. Muhtar Ersi Yetik son olarak yaşadıkları sıkıntıların her mahallede olduğunu belirterek, “Balat  Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ