Maaşını alamayan işçi, işverenin aracına saldırdı

Gemlik Belediyesinde, akşam 16.50 civarında meydana gelen olayda, sinir krizi geçiren temizlik işçisi  34 JZ 9431plakalı Gemlik Belediyesinde temizlik işlerini yürüten taşeron şirketine ait araca saldırarak taşla camlarını kırdı.

Maaşını alamayan işçi, işverenin aracına saldırdı
- A +

 

Gemlik Belediyesi Otoparkının giriş kapısında yaşanan olayda, taşla kamyonetin ön camları ve sol camı kırılırken, kamyonette maddi hasar oluştu. Diğer işçiler tarafından sakinleştirilmeye çalışan işçi Emniyet Müdürlüğü Ekipler tarafından gözaltına alınarak, sorgulanmak üzere Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

İşçinin Gemlik Belediyesi ile sözleşmesi olan firmada taşeron olarak çalıştığı öğrenilirken, sinir krizi geçirmesinin sebebinin 18 gündür alamadığı maaşı olduğu iddia edildi. İşçinin borçlarının olmasından dolayı defalarca maaşı ile alakalı gecikmeyi belediye yetkililerine, temizlik bölümü amirlerine ve taşeron firmaya bildiren işçinin sonuç alamadığı da iddialar arasında yer aldı.

Olay sonrasında, diğer işçiler de rahatsızlıklarını dile getirirken, Pazartesi günü maaşlarının gecikmesinden dolayı çalışmak istemediklerini, Belediye Çavuşunun ricasından dolayı çalıştıklarını ifade ettiler. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler