Linç ediliyordu

Eskişehir’deki Yenidoğan Mahallesi’nde salı günleri kurulan semt pazarının olduğu caddeden otomobille geçmek isteyen 29 yaşındaki C.B 17 yaşındaki Kader Gölbaşı’na çarparak yaralanmasına neden oldu. Pazarda bulunanlardan bir grup tepki gösterdikleri C.B.'ye saldırdı ve otomobilinin camlarını kırdı.

Linç ediliyordu
- A +

 

Olay, bugün öğle saatlerinde Yenidoğan Mahallesi Ali Rıza Efendi Caddesi’nde meydana geldi. C.B., Otomobiliyle Salı günleri semt pazarı kurulduğu için kapalı olan Ali Rıza Efendi Caddesi’ne Eskişehir Devlet Hastanesi tarafından girdi.

C.B.'ye pazarda tezgah kuran esnaf ile alışveriş yapanlar tepki gösterdi. Pazarta bulunanların pazar kurulan caddenin araç trafiğine kapalı olduğunu belirterek tartıştığı C.B., toplananlardan kaçmak isterken alışveriş yapan Kader Gölbaşı’na çarptı. Gölbaşı kazada hafif yaralandı. C.B., pazarın kurulduğu caddeden Sevinç Caddesi’ne çıkmak üzereyken önünü kesen kalabalık bir grubun saldırısına uğradı. Gruptakiler şahsı dövdü ardından da otomobilin camlarını kırdı. İhbar üzerine sevk edilen polisler öfkeli grubu uzaklaştırdı.

Yaralanan Kader Gölbaşı ambulansla yakındaki Eskişehir Devlet Hastanesi’ne, otomobil sürücüsü C.B. de başka bir ambulansla Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürerken, öfkeli grubun camlarını kırıp zarar verdiği otomobil polis merkezi bahçesine götürüldü.

Yorum Ekle