Liderlerin seçim maratonu sürüyor

Genel seçim kapsamında yoğun bir kampanya yürüten siyasi parti genel başkanları, bazı günler iki, bazı günlerse 3-4 miting sığdırdıkları il gezilerini sürdürüyor.

Liderlerin seçim maratonu sürüyor
- A +

 

Genel seçim kapsamında yoğun bir kampanya yürüten siyasi parti genel başkanları, bazı günler iki, bazı günlerse 3-4 miting sığdırdıkları il gezilerini sürdürüyor. 

DAVUTOĞLU 52 MİTİNG YAPTI

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, seçim startını 15 Nisan'da Ankara'da seçim beyannamesi ve aday tanıtım toplantısıyla başlatan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim kampanyası kapsamında ilk mitingini 25 Nisan'da Erzurum İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirdi.  

25 Nisan'dan bugüne 52 miting gerçekleştiren ve 81 ilin tamamında miting yapmayı planlayan Davutoğlu, son mitingini dün Amasya'da yaptı. 

İstanbul'da 2 milyon haneye mektup göndererek vatandaşları "Büyük İstanbul Mitingi"ne davet eden Davutoğlu, 17 Mayıs'ta Maltepe Etkinlik Alanı'nda bu mitingi gerçekleştirdi. 

Davutoğlu, 3 Mayıs'ta Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarla Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosluğu'nun yeni hizmet binasının açılış töreninde buluştu.  

KILIÇDAROĞLU 39 MİTİNG YAPTI

Seçim kampanyasına 26 Nisan'da Edirne'den başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bugüne kadar 39 il mitingi düzenledi. 

Kampanya öncesi İstanbul Maltepe'de büyük bir miting gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, 9 Mayıs'ta da İstanbul'da ilçe ziyaretlerinde bulundu. Kılıçdaroğlu, 24 ve 31 Mayıs'ta yine İstanbul'da seçim kampanyasını yürütecek.  

Kılıçdaroğlu'nun kendi seçim bölgesi olan İzmir'de ise 30 Mayıs'ta büyük miting yapması bekleniyor.  

Ankara ilçelerinde 17 Mayıs'ta seçim çalışması yapan Kılıçdaroğlu, diğer seçimlerde olduğu gibi yine son mitingi başkente ayırdı. Kılıçdaroğlu, toplam 58 olması planlanan mitinglerini 6 Haziran'da Ankara'da tamamlayacak.     

Kemal Kılıçdaroğlu, öte yandan yurt dışı seçim çalışmaları kapsamında 25 Nisan'da Almanya'nın Düsseldorf kentinde gurbetçilerle buluştu. 

BAHÇELİ 26 İLDE MİTİNG YAPTI

Seçim kampanyasını 6 Mayıs'ta Çankırı'da başlatan Bahçeli, bugüne kadar 26 ilde düzenlenen mitinglerde halkla buluştu. Bir günde 2 ya da 3 ilde miting yapan Bahçeli, 24 Mayıs Pazar Ankara'da, 31 Mayıs Pazar günü ise İstanbul'da vatandaşlara seslenecek.

Bahçeli, 26 Nisan'da Almanya'nın Oberhausen kentinde, Oberhausen Arena'da düzenlenen "Türkiye Sevdası Kutlu Yürüyüş Şöleni" mitinginde yurtdışı seçmenlerle bir araya geldi.

MHP Lideri Bahçeli'nin 50'yi aşkın ilde miting düzenlemesi bekleniyor. 

HDP EŞ GENEL BAŞKANLARI 23 İLDE MİTİNG DÜZENLEDİ

HDP'nin seçim çalışmaları kapsamında Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş 13 ilde, Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ise 10 ilde miting düzenledi.

30 Mayıs'ta Ankara'da halkla bir araya gelecek Yüksekdağ, seçime kadar 14 ilde daha miting yapacak. 

Demirtaş ise 30 Mayıs'ta İstanbul'da, 5 Haziran'da ise Diyarbakır'da miting düzenleyecek. Demirtaş, kampanya sonuna kadar 13 ilde daha düzenlenecek mitinglerde seçmenlerle buluşacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler