Liderler oylarını kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da, Başbakan Davutoğlu Konya'da, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli Ankara'da, Demirtaş İstanbul'da oy kullandı.

Liderler oylarını kullandı
- A +

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu memleketi Konya'da, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel Ankara'da, HDP Eş Genel Başkanlarından Selahattin Demirtaş İstanbul'da ve Figen Yüksekdağ Van'da oy kullandı. 

Üsküdar Kısıklı'daki konutundan çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 14.10'da eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ile Saffet Çebi İlkokuluna geldi. Okulun bahçesindeki vatandaşlar, Erdoğan'ı alkışlarla karşıladı.

Daha sonra ailesiyle "3266" numaralı sandığın bulunduğu sınıfa giren ve burada sandık görevlileriyle tek tek tokalaşan Erdoğan, kimlik kontrolünün yapılması için pasaportunu verdi.

Görevlinin oy kullanma işlemine ilişkin kısa bilgi vermesinin ardından Erdoğan, kabine girdi. Emine Erdoğan da sınıftaki diğer kabinde oyunu kullandı.

Erdoğan, seçmen listesinde 196'ncı, eşi Emine Erdoğan da 195'inci sırada yer aldı. Oyunu kullandıktan sonra sandık görevlileriyle tekrar tokalaşan, bazılarıyla da fotoğraf çektiren Erdoğan, burada bulunan bir çocuğu da sevdi. 

TBMM Başkanı Çiçek

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, oyunu Ankara'da Gölbaşı Şahin Sevin İlköğretim Okulunda kullandı.

Oy kullanacağı okula eşi Gülten Çiçek ile sivil bir otomobille gelen Çiçek, 1147 nolu sandığın bulunduğu sınıfa gitti.

Sandık görevlileri ile tokalaşan Çiçek, oyunu verdi. 

Başbakan Davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, oyunu, memleketi Konya'da Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde kullandı.

Davutoğlu, beraberinde eşi Sare Davutoğlu ile Meram ilçesindeki konutundan oy kullanacağı Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine yürüyerek gitti.

Vatandaşların yol boyunca sevgi gösterilerinde bulunduğu Davutoğlu, çocukları sevdi. Okula gelişinde "Konya'nın gururu Davutoğlu" sloganlarına el sallayarak karşılık veren Davutoğlu, daha sonra okul binasına geçti. 

Okul koridorlarında vatandaşlarla sohbet eden, hediye edilen çiçeği alan Davutoğlu, daha sonra oyunu kullanacağı 2248 numaralı sandığın olduğu sınıfa girdi. Burada sandık görevlileriyle tek tek tokalaşan Davutoğlu, oy pusulası, zarfı ve mührü aldıktan sonra kabinde oyunu kullandı.

Davutoğlu, daha sonra eşi Sare Davutoğlu'nu da yanına alarak sandığın başına geçti. Bu sırada yeğeni Eren Alp Çalık'ın oy zarfını sandığa atmak istemesi üzerine Davutoğlu, "Kullanacaksın, 18 yaşına geldiğinde kullanacaksın" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, daha sonra yanında eşi Sare Davutoğlu ve yeğeni Eren Alp ile oyunu sandığa bıraktı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel de oyunu Ankara'da, Çankaya İlkokulu'nda kullandı. 

Okula eşi Kamuran Özel ile saat 08.10'da gelen Özel, nüfus cüzdanını görevlilerin kontrol etmesinin ardından 1157 numaralı sandıkta oyunu kullandı. 

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu kullanmak için 14.00'te Ankara'da Arjantin İlkokuluna geldi. 

Okula girişinde çevredekilerce "Başbakan Kemal" ve "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganları ve alkışlarla karşılanan Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile okulun 4134 numaralı sandıkta oy verdi.

Başbakan Yardımcıları

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara'da Keçiören'deki Çizmeci İlkokulunda 1159 numaralı sandıkta kullandı. 

Eşi Aslıhan Akdoğan ile okula gelen Yalçın Akdoğan, oyunu sandığa atarken "hayırlı olsun" dileğinde bulundu. 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, oyunu kullanmak üzere Beştepe Mahallesindeki Sofuoğlu İlkokuluna geldi.

Bülent Arınç, eşi Münevver Arınç ile 3059 numaralı sandıkta oyunu verdi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ise Ankara'da Türkiye Emlak Bankası Ortaokulunda sandık başına gitti. 

Babacan, 7 Haziran seçimleri için oyunu kullanmaya ailesiyle birlikte geldi. Vatandaşlar ve görevlilerle sohbet eden Babacan, seçime katılım hakkında bilgi aldı. Ali Babacan, daha sonra eşi Zeynep ve oğlu Kerem Babacan ile oyunu kullandı.

Başbakan Yardımcısı ve Ordu 1. sıra milletvekili adayı Numan Kurtulmuş ise Ordu'da Atatürk Anadolu Lisesi'nde oy verdi.

Okula saat 11.15'te gelen Kurtulmuş, nüfus cüzdanını görevlilerin kontrol etmesinin ardından 1309 numaralı sandıkta oy kullandı.

Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, oyunu kullanmak için Ankara'da Anıttepe Ortaokuluna geldi.

Okula saat 11.50'de gelen Bahçeli, görevlilerin belgelerini kontrol etmesinin ardından 1311 numaralı sandıkta oy verdi.

- Demirtaş ve Yüksekdağ

HDP Eş Genel Başkanlarından Selahattin Demirtaş, oyunu İstanbul'da Sultanbeyli Mevlana Ortaokulunda kullandı.

Figen Yüksekdağ ise Van'daki Zaferler İlkokulunda 2178 numaralı sandıkta oy verdi.

Kamalak ve Destici

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, milletvekili genel seçimi için oyunu Ankara'da Turhan Dökmeci İlköğretim Okulunda kullandı.

Kamalak, sandık görevlileriyle bir süre sohbet ettikten sonra görevlilerin nüfus cüzdanını kontrol etmesiyle "2006" numaralı sandıkta oy verdi.

Eski Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Saadet Partisi Ankara milletvekili adayı Mustafa Destici, eşi Şükriye Destici ile Ankara Etlik'teki Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi'ne gelerek 3215 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Gül ve Sezer

Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul'da oy kullandı.

Eşi Hayrünnisa Gül ile Beykoz Çubuklu İlköğretim Okuluna gelen Gül, oyunu 1139 numaralı sandıkta verdi.

Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile eşi Semra Sezer de Ankara Gölbaşı'ndaki Şahin Sevin İlköğretim Okulunda oy kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler