Lazer epilasyon yaptıracaklar dikkat!

Operatör Dr. Hasan Subaşı, lazer epilasyonun günümüzde genç, yaşlı, kadın ya da erkek farkı gözetmeksizin tercih edilen önemli uygulama olduğunu söyledi

Lazer epilasyon yaptıracaklar dikkat!
- A +

 

Mart ayından itibaren kendisine leke sorunlarıyla başvuran hastaların, ucuz diye çeşitli yerlerde yaptırdıkları epilasyon sonrası, yoğun bir şekilde leke sorunu ile karşılaştıklarını ifade eden Operatör Dr. Hasan Subaşı, “Özellikle Mart ayından itibaren leke sorunu ile gelen hastaların sayısında ciddi artış oldu. Genellikle bıyık veya yanak bölgesinde yoğunlaşan bu lekelerin, yanlış yerlerde yapılan lazer uygulamasından kaynaklandığını gözlemledim. Vatandaşlarımız fiyatı daha düşük diye ne yazık ki, mesleki yeterliliği bulunmayan bazı işletmeleri tercih edebiliyor. Ancak söz konusu olan insan sağlığı. Bu tür uygulamalar mutlaka bir uzman doktor kontrolünde yapılmalı” dedi.

KONUNUN UZMANI DOKTOR CİLDİNİZİ ANALİZ ETMELİ

Operatör Dr. Subaşı, lazer epilasyon uygulaması için öncelikle kişinin hormonal bir hastalığının olup olmadığı, tiroid , bağ dokusu veya dermatolojik bir hastalık geçirip geçirmediğinin araştırılması gerektiğini kaydetti. Kişinin kullandığı ilaçların tedaviye uygunluğunun ancak bir doktor tarafından değerlendirilebileceğini vurgulayan Dr. Subaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cildin yapısının yanı sıra kullanılan ilaçlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerce kontrolsüz yapılan işlem, ciltte yanık ve daha sonrasında kalıcı lekeye sebebiyet verebilir. Aynı şekilde cilt ve kıl yapısını iyi test edip , lazerleri ve parametrelerini doğru ayarlamak gerekir. Fototip , kıl rengi , kıl kalınlığı, büyüme fazı , yoğunluğu ve derinliği ancak bir uzman doktor tarafından doğru olarak değerlendirilebilir.”

KOMBİNE CİHAZLARLA PÜRÜZSÜZ VE SAĞLIKLI CİLDE KAVUŞABİLİRSİNİZ

Operatör Dr. Hasan Subaşı, doğru cihazlar kullanılırsa, verimliliğin ve hasta memnuniyetinin maksimum düzeyde olacağını belirterek, günümüzde Medikal Estetik alanında geliştirilmiş cihazlarla yapılan işlemlere güvenilebileceğini söyledi.Dr. Subaşı sözlerini şöyle tamamladı:
“Benim de kullandığım aynı anda iki lazerin kombine edilmesiyle gerçekleştirilen lazer epilasyon uygulamalarında, bölgedeki değişik formdaki kıl yapısına göre, cihazın parametreleri ayarlanarak, hem açık tende , hem koyu tende, hem derin, hem yüzeysel kıllarda aynı anda epilasyon yapabiliyoruz. Kombine lazerlerde ağrısız, güvenli ve verimli sonuç alabiliyoruz. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için mutlaka doktor kontrolünde ve doğru cihazlarla yapılan tedavileri tercih edin.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler