Kültürpark organizasyonlarla canlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültürpark’ın daha da canlanmasına yönelik planladığı organizasyonlar arasında yer alan Autofest2015, start aldı. BURFAŞ işbirliğiyle bu yıl ilki düzenlenen ve 3 gün sürecek festivalin açılışı, renkli görüntülere sahne oldu.

Kültürpark organizasyonlarla canlanıyor
- A +

 

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Autofest2015’in hayırlı olmasını diledi. Festivalin Kültürpark’ı canlandırma çalışmaları kapsamında projelendirildiğini ifade eden Başkanvekili Karlık, “Bursa’da birbirinden güzel projelere imza atıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin sonucu olarak Bursa, 155 ülke 5540 belediye içinde yaşanabilirlik açısından Türkiye’nin en iyi yeri seçildi. Bu faaliyet de onlardan birisi. Emeği geçen herkese, başta genel müdürümüze ve Kültürpark Derneği yetkililerine teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlara vesile olur” dedi.  

BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy ise, ilki organize edilen festivalin bundan sonra da devam edeceğine inandığını söyledi. Parkın hareketlenmesine yönelik Büyükşehir’in yönlendirmesiyle yaptıkları çalışmaların sonuç verdiğini, hareketliliğin yavaş yavaş sürdürülebilir hale geldiğini ifade eden Gümüşsoy, “Burası, Bursa’nın merkezinde eşsiz bir alandır. BURFAŞ olarak buraya macera parkı, zıp-zıplar, küçük dükkanlar, hobi alanları, çocuk oyun ve mini hayvanat bahçesi yaptık. 7’den 70’e Bursalıların bu tür yeşil alanları değerlendirmesini arzuluyoruz” diye konuştu.

Sürücülere hız uyarısı

Açılışta söz alan ve katılımcılara yönelik mini bir söyleşi gerçekleştiren 2014 Türkiye Ralli Şampiyonu Murat Bostancı da, yaşadığı tecrübeler ve mesleği hakkında bilgiler verdi. Geçen yıl İzmir ve Çanakkale’de yapılan elemelerde birinci olarak Türkiye Ralli Şampiyonu olduğunu hatırlatan Bostancı, bu yıl da benzer başarıyı yakalamak istediğini anlattı. Bir alışveriş merkezindeki söyleşi, hafta sonu yapılacak Yeşil Bursa Rallisi ve Autofest2015 için Bursa’ya geldiğini vurgulayan Bostancı, “Buraya katılmaktan dolayı son derece mutluyum. Hafta sonu herkesi Yeşil Bursa Rallisi için yapılacak yarışlara bekliyorum” şeklinde konuştu. Bostancı, ralli ile normal trafiğin bir olmadığını, sürücüleri hızlı gitmemeleri konusunda uyardı.

Autofest2015’in açılışında, Harley Davidson motor gösterisi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi ile BURFAŞ işbirliğiyle düzenlenen ve 3 gün sürecek festival kapsamında, cumartesi günü Türkiye Motocross Şampiyonu Rodi Pak gösteri düzenleyecek. Pazar günü ise festivalin Yeşil Bursa Rallisi ve Autofest ayağı ile iş makinaları şovu gerçekleştirilecek. Festival, Gülçin Ergül konseriyle son bulacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler